Filosof mezi českými autory: Zdeňka Jordánová!

7
3045

Jak píše ve své knize Poznej svůj cíl, odmalička si připadala „jiná“ než ostatní. Cítila se jako problém a podvědomě přijala to, že pro ni bude v životě těžké být respektovaná, natož pokud si bude stát za svými sny a názory.

Dnes, po mnoha životních kotrmelcích a nevydařeném manželství, žije svůj sen. Dokázala si vybudovat svou kariéru i rodinu. Dokáže motivovat lidi, ukazovat souvislosti vzniklých potíží, dokáže vyprodat seminář a především – vážně se životem baví!

Knihy Zdeňky Jordánové (Poznej svůj cíl, Láska, Moje peníze, Já řídím, Souvislosti…) můžeme směle přirovnat k dílům amerických autorů, jako jsou Rhonda Byrne nebo Luise L. Hay.  Zatímco většina autorů myšlenky přejímá nebo se soustředí jen na povrch, Zdeňka Jordánová jde jinou cestou. Jako představitelka metody One Brain se nesnaží lidem vštípit myšlenku pozitivního způsobu myšlení, nepotrpí si ani na afirmace, konec konců ani na sny o milionech a životě v luxusu. Tomu odpovídá i styl, jakým píše – píše příběhy pro lidi o lidech. Píše jazykem dětí, starců, píše příběhy tak, jak vnímá.

Jediné slovo může vystihnout tuto Češku a její knihy – souvislosti. Souvislost mezi tím, jak žijeme a co říkáme. Souvislost mezi cítěním a chtěním. A souvislost mezi podvědomím a vědomím.

„Cílem našeho života je přijetí, přijetí všeho a všech! Přijetí neznamená být jako oni! Teprve přijímání nám umožní, abychom se svobodně rozhodli odloučit od něčeho, co nám nevyhovuje!“

A tak se svými klienty pracuje na bázi jejich života, učí je rozpoznávat jejich vnitřní blokády – z dětství, od rodičů, z minulých neúspěchů a následně je „zahojit“. Neučí ani tak, jak dosáhnout cíle, spíše jako vědět, co je náš cíl a proč ho popřípadě nelze uskutečnit. Mnohdy tak odkryje tajemství skryté hluboko pod povrchem.

„Nikdo nedělá nic, co nechce!“

Souhlasíte s touto myšlenkou? Najdou se tisíce lidí, co budou protestovat, že oni přece takový vztah ani práci nechtěli. Stejně tak nechtěli nemoc, a přesto ji mají. Jenže… sledujeme-li, co se děje v životě člověka, pak zjistíme, že se nic nestalo samo a náhodou, člověk si to totiž sám vybral. Ať už vědomě či jen způsobem myšlení.

„Kdybychom si přímo a jasně řekli o to, co chceme, většinou bychom to dostali!“

Problém je, že málokdo z nás si umí říct přesně o to, co chce. Zdeňka Jordánová ukazuje drobnosti – „Prosím vás, nemáte hodinky?“ „Ano mám,“ odpovídá autorka a odchází. Odpověděla přímo na to, na co se jí lidi ptají. Proč si tedy neřekneme prostě o to, kolik je hodin? Dostáváme jen to, oč si řekneme…

„Kdykoli se za sebe nepostavíte, ztrácíte svoji moc! Není to tím, že ONI jsou silní, ale že VY jste slabí.“

Naše hranice. Jsou věci, které si necháme zbytečně líbit. Jakmile stanovíme hranice vlastní ceny, život pro nás přestane být utrpením, kde vítězí jen ti druzí.

„Jsme tím, co děláme, je to tedy nějaká naše činnost, která nás bude nekonečně naplňovat, a jejím prostřednictvím budeme co nejúžasněji vyjadřovat sami sebe.“

Tím je celá filosofie ucelená, tím dává smysl našemu životu. Jakoukoli knihu od Zdeňky Jordánové otevřeme, vždy musíme být ochotni převzít za své činy a život plnou odpovědnost.

Pak poznáme, že náš život je jako symbol.

Symbol našeho smýšlení….

7 KOMENTÁŘE

 1. Českých autorů na toto téma se najde málo, respektive je toto první český autor, o kterém vím, že se zabývá ve svém díle hlavní myšlenkou světa pouze s osobními hranicemi. Já jsem jako první knihu s radami k osobnímu rozvoji, štěstí a pod. přečetl od Barbary Bergerové. A musím říct, že by mne potěšilo, kdyby zde byla menší recenze i jí jako autorky a člověka a také nějaké její knihy:-).
  Jinak doufám,že se k nějaké knize paní Jordánové již brzo dostanu.

 2. Dobrý den, Frederiku,

  děkuji za krásný komentář. Barbaru Bergerovou znám, ale musím ji ještě podrobně načíst a pak slibuju článek:-)!
  Přeji krásné léto!

 3. se článkem plně souhlasím,ale že bych se v knize od paní Jordánové dověděl něco nového nebo lidstějšího, jak píše článek, to říct nemůžu. Četl jsem od ní o MLM, a v podstatě psala to stejné, co ostatní, udělejte si seznam kontaktů, vytyčte si cíl, vemte telefon do ruky a volejte. Pro mě docela obecné, mnohdy jinde srozumitelněji podané. Možná že ostatní knihy jsou lepší.

 4. Mám téměř přečtenou knihu poznej svůj cíl tak přihodím svůj názor. Podle mě je to kniha moc zajímavá hlavně proto, že je od české autorky, což je u nás vzácnost a není psaná takovým tím klasickým americkým stylem.

  Snad jenom ta cena 220 korun za takovou malou knížku je docela dost.

 5. Tak Zdenu osobně znám třetí rok, dokončuji její kurz, ale o MLM snad nikdy nemluvila.. :D:D to se musím poptat..

  Děkuji

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here