Jaké vlastnosti mám mít správný leader?

2
7517

Vést, motivovat a inspirovat ostatní je někdy opravdu oříšek, aby jste to zvládli, je třeba se neustále rozvíjet a zdokonalovat ve funkci lídra. Někteří jedinci mají vedení lidí v krvi, jiní si jej musí pracně vybudovat a naučit se mu. Jaké vlastnosti má dobrý leader?

businessmen-42691_1280

1) Spolehlivost a zodpovědnost

Zde není v podstatě moc co řešit. Nezodpovědný člověk nikdy nebude dobrým příkladem pro ostatní, jelikož na něj nikdy nebude spolehnutí.

2) Loajalita

Oddanost své práci, týmu a firmě je dnes velice ceněná a vzácná vlastnost. Pokud chcete být lídrem a mít důvěru lidí, věřte v ně a buďte loajální ke své práci. Získáte tak důvěru, která vám výrazně pomůže s leadershipem.

3) Vize a cíle

Vše, co se týká leadershipu a motivování lidí stojí na jasné a konkrétní vizi, kterou musíte druhým objasnit. Protože jenom pokud budete vy i váš tým znát jasný cíl a strategii, jak ho dosáhnout, můžete jej opravdu dosáhnout. Bez tohoto se jako leader rozhodně neobejdete.

4) Integrita

Správný leader musí být kongruentní s tím, co dělá. Tělem i duší musí myslet na jedno a odrážet to ve svých činnostech. Pokud totiž budete myslet na jedno a dělat něco jiného, nebude vaše práce tak dokonale plynulá a váš tým pozná, že děláte něco, co nechcete a neuznáváte.

5) Pracovitost a píle

Líný člověk, kterému se nechce nic moc dělat určitě není vhodnou inspirací pro druhé. Pilný a pečlivý člověk je tou nejlepší možností, která může být. Inspiruje druhé svojí pracovitostí a je obdivovaný proto, kolik toho stihne. Všechno zvládne a dokáže ještě pomoci druhým, to je člověk, který je hoden vést ostatní lidi k lepším výkonům.

Toto je pouze malý výčet vlastností, které byste měli jako lídři znát. O tom, jak se stát dobrým leaderem bylo napsánou spousta knih a článků, stačí však znát pár věcí, které vám práci mnohonásobně usnadní.

2 KOMENTÁŘE

  1. Hezké. Asi se v tom hodně lidí najde.
    Na soc. sítích je hodně infografiky o leadership – je oblíbená a sdílená. Je vidět jak lidé vnímají, že to u nich ve firmě tak nefunguje.
    Co napsat článek, který zhodnotí jak leadership vnímají české firmy? Moje zkušenost je, že pod slovem leadership vnímají (a používají) manipulaci spojenou s direktivním řízením 😉

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here