4 případy lidí, kterým je lepší se v životě vyhnout

0
3040

V každé etapě svého života narazíte na lidi, kteří vám na první dojem budou pít krev. Na lidi, jejichž společnost vám bude nepříjemná až do morku kostí. Ale proč na nás někteří lidé takhle působí, i když je známe teprve chvíli? V základu si musíme uvědomit, že každý člověk je jiný. Každý jsme unikát. A někdy si prostě s někým úplně nesedneme.

247886

Ovšem je tu rozdíl mezi lidmi, kteří mají příliš rozdílné povahy a lidmi, kteří si to způsobují svým vlastním přístupem a pohledem na svět. Po delším společně stráveném čase se cítíte vyšťavení, demotivovaní či dokonce smutní. Tyhle stavy potom zapříčiňují kontraproduktivitu, a pokud máme podobného člověka poblíž svého pracovního prostoru, tak je to něco, s čím se těžko boduje. A co vlastně způsobuje tu jejich „auru“?

  1. „Negativisté“

Tohle je úplně základní sorta lidí, kteří vám budou vysávat vaši energii. Často jsou tito lidé nazýváni pesimisty, ale to není úplně přesné. Negativista je totiž extrémní forma pesimismu. Jsou pesimisté, kteří stále dokáží být úspěšní, i přesto, že mají na spoustu věcí negativní pohled. Negativisté nevidí nic dobrého. Stěžují si na nespravedlnost života, ale přesto nejsou ochotni nic udělat, aby se změnil, protože si myslí, že by se to nikdy nezlepšilo. Jejich chování a mluva vás často dokážou demotivovat, protože nedokáží vidět nic pozitivního ani ve svém osobním životě. Jakmile jste jednou negativistou, je těžké jít zpátky a začít vidět věci správně. Pokud je to někdo z vašich přátel, zkuste mu ukázat, že je i spousta dobrých věcí a že když se bude snažit, dosáhne úspěchu. Jakmile ho jednou pocítí, bude pro něj snazší se z toho vymanit. Pokud je to váš spolupracovník nebo cizí člověk, neplýtvejte energií, snažte se omezit kontakt na minimum a nenechte se ovlivnit těmi negativními postoji.

  1. „Slibotechny“

Vsadím se, že takových lidí znáte také spoustu. Něco slíbí, ale nedodrží. Samozřejmě se toto může stát každému, ale ne v takovém množství jako slibotechnám. Problém nastává v té chvíli, když od nich něco rychle potřebujete. Pokud možno, snažte se poprosit o laskavost někoho jiného, protože od tohoto typu člověka se pomoci pravděpodobně nedočkáte příštích padesát let.

  1. „Všeználci“

Tento typ lidí není vyloženě špatný, pokud jste ochotní tolerovat aroganci a nikdy nekončící opravování vašich výroků. Vyznačují se tím, že všechno ví, všechno znají a to se týká nejen vědomostí, ale i pocitů. Můžete si říct, že se aspoň něco přiučíte, ale i „všeználci“ se často pletou. Jen chtějí vypadat chytře. Nesnažte se s nimi hádat. Často to nikam nevede a ve výsledku budete pouze více vyčerpaní. Tihle lidé si budou stále stát za svými vědomostmi a budou se vás snažit za každou cenu trumfnout. Konverzace s nimi je neuspokojující a nejsou schopni přijmout vaše stanovisko, pokud se neshoduje s jejich přesvědčením.

  1. Egocentrici

Každý z nás by měl mít zdravé sebevědomí. Ovšem jakmile to přerůstá zdravou mez, začíná se z člověka stávat egoista a narcis. Myslí si o sobě jen to nejlepší a často na vás kouká z patra, protože podle něj nemůžete být nikdy tak dokonalí jako on. Pokud takového člověka potkáte někde ve společnosti, tak vám často přijde na první pohled okouzlující a populární, ale jakmile se od nich odpoutá pozornost, začnou myslet jen na sebe a o vás se nebudou zajímat.

Největší problém přichází ve chvíli, pokud některé z těchto osobností odpovídá člen vaší rodiny nebo blízký kamarád. V takové chvíli by bylo na místě je opatrně upozornit a snažit se jim pomoc tento pohled změnit. Často to ovšem nejde, a pokud vám jejich společnost není příjemná, tak jedinou dobrou radou je, trávit s nimi omezené množství času, aby vám nepřerostli přes hlavu.

© Jan Drápal

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here