Jak žili, kdo byli a co dělali dnešní milionáři ve svých 25 letech?

0
3154

Je vám něco přes dvacet (třicet, čtyřicet ..) sníte o vlastním podniku, nebo tvrdě pracujete na kariérním posunu a pořád máte pocit, že to jde nějak pomalu? Že už byste měli přeci mít víc? Být dál? U dnes tak úspěšných lidí, vidíme až ten výsledek. Spoustu peněz, hezké oblečení i drahá auta. Jenže nic z toho nepřišlo zadarmo a většina těch dnes bohatých a úspěšných strávila značnou část svého života na podřadných pozicích, nebo tvrdou prací. Podívejte se, co dělali ve svých 25ti letech milionáři, kterým dnes tak závidíme.
Arianna Huffington milionáři

Arianna Huffington, zakladatelka Huffingtonpost.com

Zakladatelka slavného online deníku je původem z Řecka a vystudovala anglický Cambridge. Ve svých  25ti letech se živila jako reportérka, psala knihy a cestovala po světě. Svůj podnikatelský nápad dala dohromady až po 30tých narozeninách, když se přestěhovala do NY. V té době za sebou měla první vydanou knihu i nepříjemný rozvod. Mezi milionáři se tak začala pohybovat až po třicítce.

Richard-Branson milionáři

Richard Branson, zakladatel více než 200 společností

Příběh tohoto sympatického miliardáře je dáván za vzor v mnoha příručkách o podnikání (I my jsme psali zde http://dreamlife.cz/takhle-dosahuje-uspechu-miliardar-branson/ a zde http://dreamlife.cz/richard-branson-nikdy-nezustat-na-miste/). V mládí si od spolužáků vytrpěl dost, když byl diagnostikován jako dyslektik. Vzdávat se však neměl v povaze a jako jeden z mála dnešních bohatých na svém úspěchu začal pracovat už na střední škole. Začalo to vydáváním školního časopisu a ve dvaceti letech založil slavnou společnost Virgin, zabývající se prodejem desek. Brzy na to následovala nahrávací společnost. Firmy Virgin Cars, Virgin Wines, Virgin Books, či Virgin Atlantic Airways přišly až po jeho třicátých narozeninách.

rowling milionáři

J.K. Rowling, spisovatelka

Spisovatelka s námětem na knihu Harry Potter přišla až v 25ti letech. Knihu však vydala až sedm let po té. Mezitím se stihla vdát, změnit zaměstnání, porodit dceru a rozvést se. Na první vytisknutý rukopis, si musela půjčit od kamarádky. V té době byla nezaměstnanou svobodnou matkou. Následovalo několik odmítnutí ze strany vydavatelů (kteří si doteď určitě rvou vlasy). Nadšení do psaní ji neopustilo a brzy se stala jednou z nejbohatších spisovatelek na světě.

kat cole milionáři

Kat Cole, prezidentka společnosti Cinnabon

Cinnabon je pekárenský řetězec v USA. Kat se do nejvyšší pozice dopracovala krásně poctivě. Než se dostala do pekáren, pracovala v Hooters, kde se za několik let dostala až do vedení. Ve firmě Cinnabon začínala opět jako servírka a prezidentkou se stala až po svých 35 narozeninách.

jan koum

Jan Koum, zakladatel aplikace Whatsapp

Ne příliš známé jméno se skrývá za celosvětově nejpoužívanější komunikační aplikací. Jan Koum emigroval v 16 ti letech se svojí matkou z Ukrajiny do USA. Začínal jako uklízeč a později se věnoval programování. Ve svých 25ti letech pracoval Ernst & Young jako tester. O několik let později, ve svých 33ti letech, pak vymyslel a následně prodal slavnou aplikaci Facebooku za $19 miliard.

Ralph Lauren, návrhář

Módní ikona kdysi začínala na pozici obyčejného prodavače, to mu bylo 24 let. Do té doby studoval a sloužil v armádě. Žid narozený imigrantům z Běloruska pak před svými třicetinami stihl vypustit do světa první vlastní kolekci.

Marissa Mayer, ředitelka Yahoo

Ředitelka Yahoo byla ve svých 24 letech zaměstnancem Google. V té době to byla firma jen o několika lidech. Tam zůstala přes třináct let, dokud nepřešla do vedení Yahoo.

Jeff Bezos

Jezz Bezos, zakladatel Amazon.com

Dnes vzor všech začínajících podnikatelů si v mládí vytrpěl i brigádu u Mc Donalds, kde to jak sám říká, nikdy nedotáhl ani na pokladnu. Má technické vzdělání a ve svých 22 ti letech pracoval jako informatik. Společnost Amazon založil ve svých 30ti letech, kdy už živil rodinu. Až po 19ti letech tvrdé jej Forbes zařadil mezi úspěšné milionáře.

I o něm jsme již psali zde http://dreamlife.cz/jeff-bezos-opustte-zonu-pohodli-v-jakemkoli-veku/

Elon Musk, zakladatel PayPal, CEO Tesla Motors

Ve svých 24ti letech měl dva bakalářské tituly ze studií v Kanadě a do USA se vydal studovat PhD. To vzdal po několika málo dnech a začal se věnovat prvním podnikatelským projektům. Světoznámý Paypal stihl založit před svými třicátými narozeninami a až poté se začal pohybovat mezi milionáři.

I o něm jsme již psali zde http://dreamlife.cz/elon-musk-obrovsky-vizionar-a-podnikavy-snilek/

Neexistuje tedy žádné moc brzy, ani moc pozdě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here