Horních TOP 1000 aneb jak se baví miliardáři

6
2195

Kdo by si nepřál jít do autosalonu a bez ohledu na cenu si vybrat vůz svých snů, cestu kolem světa, přepychovou vilu. Na světě je takových lidí určitě mnoho, ale stále se pohybujeme v milionových částkách. Pojďme se přesunout ještě o kousek výš. Přidejte pár nul, uberte všechny starosti o účty, nájem, o daně. Již nejsme ve sféře milionů, ale miliard. Miliardářů pořád po světě běhá pěkné množství, ale už o poznání méně než milionářů. Pojďme se nyní podívat na zoubek pár známým osobnostem, jež se pyšní ,,titulem,, miliardář, poznáme, za co nejvíce utrácejí a kam až sahají lidské možnosti a vrtochy.

Je to až neuvěřitelné, ale podle oficiálních údajů má více jak miliardu dolarů na kontě celkem 522 obyvatel naší planety. Nebudeme zde ale vyprávět o jachtách, hollywoodských večírcích a o kaviáru. To je zábava pro milionáře. Miliardáři však mají mnohem šílenější nápady. Mohou mít naprosto všechno, tudíž chtějí mít vše „nej“ – nejdražší, největší, nejoriginálnější, nejbláznivější, prostě nejdokonalejší.

Představte si své klasické ráno. Obléknete se, otevřete garáž, ale za volant nesednete. Vaším novým osobním řidičem se stal Michael Schumacher. Nevěříte? Jedna miliardářka si opravdu chtěla najmout Michaela Schumachera jako svého osobního řidiče. Nabídla mu za tyto služby 67 milionů USD za rok, ale Michael se dosud nevyjádřil. Další americká rodina zatoužila po ozdobě svého honosného bazénu, a tak kontaktovali Brada Pitta a nabídla mu místo rodinného plavčíka za roční honorář 24 milionů USD. Ten však pochopitelně odmítl a rodina se tak musela smířit jen s několikadenní show, za kterou se Bradovo konto rozrostlo o 100 000 USD za každým dnem. Po tomto přesně miliardáři touží. Pozvat své přátele na návštěvu a jen tak mezi řečí jim představit Brada Pitta jako rodinného plavčíka.

A co takhle dát si koupel v Chanelu No 5, na který pracně šetříte a odkládáte každou korunu z výplaty? Pro miliardáře žádný problém. Jeden takový dostal báječný nápad, mimochodem, za ten nápad vyhodil 810 milionů USD. Uspořádal obrovskou party a svůj bazén nechal napustit právě Chanelem 5. Byla to určitě jedna z nejoriginálnějších party dnešní doby.

Pokračujeme dále. Jistě znáte proslulý Taj Mahal, palác, jež byl postaven mogulským císařem Šáhdžahánem jako hrobka pro jeho milovanou ženu Mumtáz Mahál. Jeden miliardář touží tuto stavbu vlastnit. Ne koupit, ale nechat postavit z ledu. Neodradí ho ani skutečnost, že stavba by trvala 7 let, muselo by na ní pracovat pět tisíc sochařů a stála by celých 400 milionů USD.

Když už jsme u těch sídel, kolik myslíte, že miliardáři utratí za své luxusní vily na plážích, zámečky, letních sídla, zimní sídla a další naprosto nezbytné hnízdečka? Největších hitem posledních let je koupě sídel v Mexiku a v celé karibské oblasti. Průměrná cena jednoho sídla se pohybuje kolem 70 milionů USD a to už je doopravdy sídlo s velkým S. podle posledních průzkumů roste zájem o luxusní domy v cenové kategorii nad 30 milionů USD o celých 10 %, a to jen ve Spojených státech.

Ale teď něco pro ženy. Být ženou, či milenkou miliardáře by se asi leckteré z nás zajisté moc líbilo. Představte si přeplněné šatní skříně značkami Versace, Louis Vuitton, Chanel, Dior, D&G, prstýnek s diamantem, víkend v Karibiku. Pro ně naprostá samozřejmost, pro nás možná nesplněný sen. Takový bežný miliardář ulehčí svému kontu průměrně o 1,5 miliard ročně jen za ozdravné a zkrášlující procedury své milované dámy. Před pár lety, po uvedení filmu Titanic na plátna kin, navíc většina milenek a manželek doslova zešílela a nastala obrovská poptávka po velkém modrém diamantu. Trh samozřejmě ihned zareagoval a začal nabízet co nejpodobnější šperk, a to za cenu 80 milionů USD. Prodaly se jich desítky. Pokračujme. Co třeba boty? Taky se vám tají dech při pohledu na luxusní zlaté střevíčky na jehlových podpatcích, jejich pásečky jsou prokládané křišťálem značky Swarovski? Další samozřejmost. Průměrný roční rozpočet na obuv totiž u většiny těchto žen dělá milion dolarů. Krásné ženy vždy patřily k bohatým mužům, takže jim nezbývá nic jiného, než se o své drahé polovičky hezky postarat.

A nakonec malá perlička. Nyní se mezi miliardáři rozmohla nová vášeň – nakupování vajíček od těch nejkrásnějších světových modelek. Jedno takové vajíčko se dá koupit přibližně za 400 000 USD a miliardář si je dá zmrazit. Někteří to dělají skutečně s vidinou možného budoucího potomka, jiní se tím zkrátka jen baví a chtějí mít v mrazáku vajíčka těch nejúžasnějších žen.

Otázkou ale stále zůstává, jestli takovým lidem zůstalo alespoň trochu lidského charakteru a jestli tento život je ten, který obohatí a poskytne duševní štěstí.

6 KOMENTÁŘE

  1. Holky nevim jak vam, ale me se nelibi predstava, ze si me bude nekdo, kdokoli, vydrzovat jako milenku. Chci mit mistnost jenom na boty a druhou jenom na hadriky, ale ja si na to vydelam sama.
    Protoze teprve pak to bude svoboda. 😉

  2. A kde se taková slečna jako vy dá sehnat? presne nekoho takoveho bych potreboval, pac sice mam v sobe potencial, ale dokud neni vyuzity, tak je k nicemu a proto bych potreboval nekoho, kdo me pohlida a bude motivovat. jasne, sebemotivace je taky mozna a nebudu svalovat vinu na prostredi, ale ja si zkratka jiny prostredi nejak neumim/nechci vytvorit… jak z tohohlt hnusnyho krysiho zavodu ven vim, ale nic nedelam… setkali jste se s nekym takovym? je na to nejaka rada? nebo jen prestat mluvit a zacit delat?

  3. Jde jen o vnímání slova milenka, jelikož se nemusí jednat o negativně vnímaný pojem některé skupiny. A navíc, nikdy bychom si takové slovo nedovolili použít v negativním kontextu. Ale rozumím Vašemu názoru, přesto však – nikdy nesníte o tom, jak jste mužem snů opečovávána, zahrnována pozornostmi a také jeho pozorností? 😉 S pozdravem Tomáš

  4. Milý Pepo, pokud v sobě máte potenciál a pokud dokonce víte, jak na úspěch, okamžitě oba faktoty chňapněte za pačesy a snažte se je realizovat! Nebojte se neúspěchu, neohlížejte se na nepřízeň prostředí, zkuste to! Jinak za deset let budete na stejném místě stejně litovat, že něco není, jak byste si přál, abyste mohl začít. Anebo Vám snad přijde úspěch natolik blízký a snadno realizovatelný, že můžete váhat a začít kdykoliv? Pak bych Vám doporučil atomizovat své ideje a plány, prověřit je myšlenkovou úvahou a pokusit se je racionalizovat. Následně Vám vznikne představa o realizovatelnosti Vašeho plánu a také osobní přesvědčení o genialitě/naivitě svého nápadu. Konkrétní motivaci a stimulaci si musíte najít individuelně sám, nicméně nepochybuji, že pokud budete mít důkladně promyšlený svůj návod na úspěch do posledního detailu a budete o něm přesvědčen, dokonce nadšen z vlastní nápaditosti, pak jste jen krůček od toho začít. A začít je jak všichni víme to nejpodstatnější. Samotný průběh a běh na dlouhou trať, nebo snad sprint jsou již jiná kapitola. Budu Vám držet palce a kdyby Vám zde cokoliv motivujícího chybělo, stačí nám napsat do redakce 🙂 Příjemný nový týden! Tomáš Novotný, šéfredaktor

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here