Jak na kontrolu správnosti výše odškodnění újmy na zdraví po dopravní nehodě?

0
1844

Stali jste se poškozeným dopravní nehodou a nyní řešíte odškodnění újmy na zdraví, např. bolesti nebo trvalých zdravotních následků? A zajímá vás, jak můžete ověřit, zda je výše poskytnutého odškodnění odpovídající?

Formulář pojišťovny

Pojišťovny poškozeným dopravní nehodou z povinného ručení viníka nehody zasílají obvykle speciální formulář za účelem odškodnění bolesti a ztížení společenského uplatnění. Tento formulář si přitom musí nechat poškozený vyplnit svým ošetřujícím lékařem.

TIP: Odškodnění po dopravní nehodě vám pomůže vyřešit advokátní kancelář. Obraťte se na ni a získejte to, na co máte nárok.

Po vyplnění stačí již formulář obratem zaslat do pojišťovny a poškozený obdrží obvykle odškodnění. Může ale nějak poškozený ověřit, že výše takto poskytnutého odškodnění je správná?

Nezávislý znalecký posudek

Poškozeným dopravní nehodou lze doporučit, aby stanovené a vyplacené bolestné a ztížení společenského uplatnění prostřednictvím výše zmíněných formulářů prošlo kontrolou od nezávislého odborného znalce.

Praxe ukazuje, že znalecký posudek obvykle stanoví vyšší odškodnění, než jaké bylo poškozenému přiznáno. Poškozený následně rozdíl mezi stanovenou výší a výší zjištěnou ze znaleckého posudku vyžaduje doplatit.

Chcete odškodnění zkontrolovat?

Nacházíte se právě v situaci, kdy odškodnění dopravní nehody řešíte? Obraťte se na profesionální kancelář, která již dlouhodobě spolupracuje s odbornými znalci, kteří řeší revize poskytnutého odškodnění.

Více informací o odškodnění dopravních nehod najdete na www.odskodneninehody.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here