Jak předejít ponorkové nemoci na dovolené?

0
2254

Všude se to jen hemží návody na to, jak si užít prázdniny, co si nezapomenout přibalit na cestu do zahraničí, kterou trasou vyrazit, aby vás nepotkaly dopravní zácpy, případně jak sehnat levnou letenku. Léto ovšem není jen obdobím zaslouženého odpočinku, ale také stresu. Společná dovolená může být pro váš vztah opravdovou zkouškou ohněm. Jak ji úspěšně zvládnout?

heartsickness-428103_1280

Komunikace je základ

Poctivě jste na sobě dřela, ve skříni už se vám hřeje nejnovější model z poslední kolekce, jen se stále nemůžete rozhodnout, zda si do kufru zabalit klasické bikiny nebo hravější mixkiny. A co třeba obojí? Zbývá už jen nasednout do letadla a vyrazit vstříc exotice. Věc má ovšem háček, partner by nejradši v dovolenkovém zavazadle viděl spíš pohorky, lano a cepín? Na pláž nebo do moře ho nedostanete ani párem koní? Když se chcete jít opalovat, dostáváte kázání o škodlivém vlivu UV záření a rakovině kůže?

Budete se muset předem rozumně dohodnout. Jestliže nedokážete najít přijatelnou variantu pro oba dva, čeká vás pravděpodobně sólový týden. Dovolená má být příjemným zážitkem, neměla by se stát utrpením. Pokud vás žádné aktivity nebaví a od druhého dne netrpělivě sedíte na sbaleném kufru a čekáte, až budete moct jet domů, dusná atmosféra pokazí prosluněné dny nakonec vám oběma.

Čtěte také: Největší bazén na světě: Jak je velký a kde se nachází?

Nechte svůj vztah dýchat a buďte optimisté

V průběhu běžných pracovních týdnů se možná doma sotva vidíte, kontakt se omezuje na pusu při příchodu domů a řešení provozních záležitostí kolem domácnosti nebo dětí. Najednou jste spolu nonstop dvacet čtyři hodin denně a nemáte před sebou kam „utéct“. A začíná vás ohrožovat ponorková nemoc.

Dopřejte si i na dovolené sem tam chvíle odděleně. Běžte nakupovat a svůj protějšek nechte vyzkoušet kouzlo potápění. Odpočinete si a nové zážitky vnesou náboj i mezi vás dva. Nuda navíc bývá další častou příčinou partnerských hádek na společné dovolené.

A nezapomeňte, že soužití vždy vyžaduje notný kus tolerance. Nedejte se rozhodit, malichernosti prostě hoďte za hlavu. Nalaďte se na pozitivní vlnu a odpusťte si snahu vyčíst protějšku veškeré neumyté nádobí za poslední pětiletku, když už na to teď máte konečně čas. Hledejte na vašem vztahu naopak pozitivní stránky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here