Royal Ascot: vychutnejte si dostihy v královském stylu!

0
1925

Ascot by za normálních okolností bylo jen zapadlým městečkem ve středu jižní Anglie, lokální centrum hrabství Berkshire. Ale když zde v roce 1711 založila Královna Anna Stuartovna závodní dráhu a nedlouho na to uspořádala první dostihový závod na 6 437 metrů, snad ani netušila, že se právě rodí nejexkluzivnější místo pro závody koní.

Každým rokem od května do října už téměř tři sta let (s výjimkou krátkého přerušení v letech 1942-1945) ožívá mohutný stadion v Ascotu. Zahájení dostihové sezóny se vždy účastní královna s rodinou a její přítomnost dává již tak velmi vybrané společnosti nádech starých aristokratických dob. Kromě hlavního závodu Ascot Gold Cup, ve kterém závodí čtyřletí a starší koně v závodě na 4 023 metrů (celkem o více než 114 milionů korun), hostí Ascot dalších 35 samostatných závodů, které jsou rozděleny podle významu, stáří koní nebo délky závodu.

Celé závodiště patří Royal Estate – soukromé společnosti, která je plně v držení členů královské rodiny a kromě Ascotského závodiště jí patří další pozemky, kancelářské budovy a jiné nemovitosti po celé Velké Británii v hodnotě více než 250 miliard korun! A právě Royal Estate ve spolupráci s Allied Irish Bank se podílely na rekonstrukci tribuny které byly dokončeny v roce 2006 a stály přes 7 miliard korun.

Jak se tato investice vyplatila, můžete zjistit sami na virtuální prohlídce soukromých boxů zde. Závody v Ascotu jsou ale nejen příležitostí ke sledování napínavých závodů plných vzrušení, ale zvláště společenskou událostí. Do areálu vás stejně bez vhodného oblečení nepustí a tak horních 10 000 britské společnosti a evropské smetánky přijímá účast na dostizích jako možnost oslnit ostatní novými modely. O luxusníxh špercích vhodných k této příležitosti se dočtete například zde.

A protože je Anglie proslulá svým nepříliš vlídným počasím, je jasné, že se nebudete tlačit na tribunách, vystaveni na pospas větru a dešti, nýbrž že využijete možnosti sledovat závody z pohodlí soukromého boxu. Ten nejlepší vás sice bude stát okolo dvou a čtvrt milionu korun, ale na druhou stranu budete moci sledovat závod jak ze samostatného balkónu (kde je samozřejmě mnohem lepší výhled), tak i na velkoplošné LCD obrazovce. Dále vám bude k dispozici početný personál, který vás bude v průběhu celého dne zahrnovat svou starostlivou péčí a vybranou gurmánskou kuchyní. V závislosti na počtu vašich známých a přátel, se kterými Ascot navštívíte, si můžete vybrat mezi boxy pro 12 osob až po boxy pro 40 lidí. Každý z nich vám nabídne samostatnou lóži pro sledování závodu, a vnitřní zázemí na úrovni luxusní restaurace. Zde se můžete třeba celý den stravovat formou bufetu, anebo si můžete rezervovat stůl v jedné z 8 restaurací.

Kromě toho si také můžete zvýšit množství adrenalinu v krvi sázkou na některého ze závodících koní. Například loňský vítěz St. James Palace Stakes – tříletý hřebeček Excellent Art s osmadvacetiletým žokejem Jamiem Spencerem nejenže znovu prokázali vynikající trenérské schopnosti Aidana O´Briena (jehož svěřenci třikrát vyhráli tento závod v letech 2000 – 2002), čímž jistě velmi potěšili spolumajitele klubu, trenéra Manchester United Sira Alexe Fergusona), ale také všem kteří věřili v jeho schopnosti a vsadili, darovali výhru 8:1! Tedy z každého tisíce jste jich mohli mít rázem osm. Po takovém závodě, je pak zcela patřičná bujará oslava ve vaší soukromé lóži.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here