3 možnosti, jak najít jehlu v kupce sena

1
4802

Celý život je hledání… Víme ale, kdy jaký způsob pátrání po předmětu naší touhy použít? Přinášíme vám 3 možnosti, jak najít…dovetail_designer-2

Než začneme hledat, musíme si uvědomit, co hledáme a zdali to chceme (teď-brzy) najít. Jsme připraveni? Víme, co hledáme? Nerozhodnost není pouze výsadou žen v jistém období v měsíci, týká se všech lidí (v různé míře, rozličných časech). Zamysleme se, nahlédněme do našeho nitra… Splést se v druhých je omyl, splést se v sobě je nezodpovědnost (vůči nám i ostatním). Není tudíž až tak špatné, když si jehlu spleteme se stéblem. Průšvih nastává, když nevíme, jestli chceme jehlu, stéblo, nit, klobouk, nebo smyčcový orchestr. Hledejme to, co chceme najít!

Představme si kupku sena a jehlu, přičemž kupka sena znázorňuje život/prostor našeho působení a jehla předmět hledání: perspektivní, naplňující práce, ideální partner, vysněný byt/dům, dobří přátelé atd. Jak jehlu najít? Máme tři základní typy hledání, které mohou fungovat permanentně samostatně, střídavě, nebo kombinovaně/směsí:

  1. Nahodilé hledání

Ať už do hromádky skočíme po hlavě, zaboříme ruce, nebo budeme jen prstíky jako pinzetou koštovat obsah, závisíme na štěstí. Jedná se o nahodilé štrachání, které není koordinováno žádným řádem. Chaoticky, ale uvolněně sáhneme tu na dno, tu napravo, tu nalevo…

Pokud jsme pohodáři, flegmatici, nemáme rádi pravidla (ani svá vlastní) a na objektu hledání až tak nelpíme, je tento způsob ideální. Celý proces považujeme čistě za zábavu. Pokus/omyl prožíváme v klidu, na síle ani radosti nám neubude. V případě, že touha vzroste (a náhoda úlovek nepřinese), můžeme se upnout k vyšší moci („Když příště slepě hrábnu, ať jehlu najdu!“), nebo pozměníme typ hledání na některý z následujících typů.

Většinou pro uspokojení drobných tužeb, v malé kupce, eventuálně obsahuje-li málo slámy.

  1. Postupné pátrání – vylučovací metoda

Zleva doprava, nebo zprava doleva… Tady už máme svůj vlastní řád, kterého se držíme a díky němuž máme přehled, co už jsme prošli/zkontrolovali. Výhoda oproti předchozímu typu je, že nehrozí přebírání stejných klasů vícekrát (obvykle). Snaha a práce jsou očividné, jelikož vidíme, co už jsme prohledali, což může působit i motivačně.

Toto pátrání představuje zodpovědný způsob, se kterým zabodujeme nejen ve svých očích, ale i v očích druhých. Poukazuje totiž na to, že nám na předmětu hledání záleží. V nalezení jehly nám pomáhá nejen štěstí (může kdykoli zasáhnout), ale i naše píle a zodpovědnost. Nesmíme ale zapomínat, že zde by taktéž neměla chybět zábava, radost z procesu a určitá míra flegmatičnosti, abychom se nevzdali, neztráceli na elánu, ani kdyby jehla byla až mezi posledními slámkami.

Pro střední až velké nálezy.

  1. Magnet – přitažlivost

Pohodlná metoda s nejmenším rizikem na omyl… Klasickým magnetem sondujeme kupku, jehla bude přitažena. Nejnáročnější je vytvořit magnet dostatečně silný, aby dokázal jehlu přes seno vytáhnout až k nám, samotné hledání pak patří k nejméně náročným a nejvíce efektivním.

Tento model mnohdy následuje po výše zmíněných. Z prvního způsobu čiší mladost, nerozvážnost – ten převážně přináší seno-seznámení, z druhého dřina, která učí způsobům a vykrystalizuje charakter. Zde máme od prvního i druhého trochu plus šetrnost a víru nejen ve štěstí, ale i karmu, osud, energii, druhé (jehla musí být z odpovídajícího materiálu).

Pro velká přání, často osudová, která přímo pasují k našemu srdci.

Někdy nenalézáme, co hledáme, ne proto, že bychom špatně hledali, ale protože ještě nenastal správný čas. Buďme trpěliví a dělejme to nejlepší, co je v našich silách – ostatní přijde.

„To, co hledáte, vás hledá taky.“
Neznámý autor

Čtěte také: Trápí vás samota? Podívejte se na ni novým pohledem!

1 komentář

  1. Nabízí se také metoda zaplaveni kupky sena v nádrži s kkntrastním dnem vůči jehle. Jehka se bude držet na dnĕ narozdíl od sena.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here