Jak je to s naší budoucností?

0
2060

Můžeme sami našimi činy, či dokonce jen myslí ovlivnit, co se nám v životě stane? Nebo věříte, že máme všichni svůj osud předurčen a nelze ho změnit? Jak je to s naší budoucností?

cesta

Co nás směruje?

Náš život se skládá z tolika zážitků… škola, první láska, zaměstnání, dovolená, děti, naše zájmy a mnoho dalšího. Ale nejen tohle všechno nás v životě nějakým způsobem směruje.

V neposlední řadě nás ovlivňuje výchova našich rodičů. Někdo měl to štěstí vyrůstat v láskyplné rodině s oběma rodiči, někomu jeden z rodičů zemřel nebo ho dokonce ani nepoznal či rodiče měl sice oba, ale možná to nebyla úplně výhra. Víte, jak to myslím… Ať už chcete nebo ne, tohle všechno má velký podíl na našem chování v dospělosti, na výběru partnera, jestli dáváte přednost zaměstnání nebo preferujete podnikání a tak dále.

Velmi pěkná knížka, která rozebírá vztah otce a dcery, se jmenuje Navždy tátovo děvče od Normana Wrighta. Myslím, že by si jí měla přečíst každá žena, ať už měla vztah s otcem jakýkoli, určitě se tam najde, ale také každý muž, který otcem je a nebo se otcem stane. Říká se, že slova nejsou meče, ale i slovy můžeme ledacos změnit.

Zkusme se na to podívat z jiné stránky. Každý v životě něco zažil, na tom se shodneme. Razíte názor typu: „Život je pes a já jsem jeho patník?“ Necháváte ostatní lidi a události všedních dní, aby určovali vaši budoucnost? V knize Dr. Joeho Dispenzi Zbavte se zvyku být sami sebou se píše: „Znáte lidi, kteří neustále hovoří o starých dobrých časech? Doopravdy říkají toto: V mém životě se neděje nic nového, co by nějak stimulovalo moje pocity, proto musím znovu potvrzovat sám sebe na základě několika skvělých momentů v minulosti.“ Nežijte v minulosti. Jste tady a teď a vy sami utváříte svou budoucnost. Minulost už nezměníme. Prostě se stává, že život nám přijde do cesty.

Síla myšlenek

Svůj život můžeme utvářet svými myšlenkami a představami, protože to, na co myslíme, si většinou do svého života přitáhneme. Zapřemýšlejte, jestli se vám to už někdy v životě stalo. Na toto téma bych doporučila například film Tajemství. Zcela jistě najdete i spoustu knih o přitažlivosti myšlenek. Ale víte, co je ze všeho nejvíc důležité? Váš postoj! Stát se nám totiž může cokoli, ale důležité je, jak se k tomu postavíme. Některé věci, které se nám v životě dějí, nemůžeme ovlivnit, ale můžeme ovlivnit to, jak se zachováme.

Naše budoucnost je zatím nepopsaný list papíru. Jak bude vypadat?

 

Helena Náprstková

Čtěte také: Zákon akce a reakce

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here