Jack Canfield: Demonstrace síly vědomí i podvědomí

10
2313

Sál připraven, posluchači nažhaveni, 11 hodina započala a po chvíli se z mikrofonu line ta nejočekávanější věta sobotního dopoledne: “Dámy a pánové, Jack Canfield!” Úvod jak má být, a na pódium již energicky kráčí legenda mezi legendami. Postava zapsaná dokonce i v Guinessově knize rekordů.

O tomto významném setkání již bylo napsáno mnoho (více naleznete v prvním a druhém článku věnujícím se právě 26. červnu 2010). Témata semináře, jak již bylo předznamenáno, se opírala především o světoznámý bestseller Principy úspěchu. Avšak probrat všech 64 principů také nešlo, a tak jsme mohli společně s Jackem detailně studovat 25 z nich.

Mezi stěžejní témata patří neomylně hned 1. pravidlo úspěchu: Přijmi stoprocentní zodpovědnost za svůj vlastní život a své výsledky, popsané rovnicí U + R = V, jež byla detailně rozebrána v článku předchozím. Z této rovnice plyne následující poučení: “Nikdo nemá právo si stěžovat!” Zároveň tak zní pravidlo Jackovy firmy. Zapamatujte si, co Jack zdůrazňuje: “Pokud si na cokoliv stěžujete, víte, že existuje lepší možnost, avšak vy nejste ochotní podstopit nutný risk a této lepší možnosti dosáhnout!”

Je skutečným paradoxem, že si primárně stěžujeme na věci, jež jsme schopni ovlivnit. Avšak z nějakého záhadného důvodu je ovlivnit nechceme! Ať z pohodlnosti, neochoty podstoupit riziko nebo jiných. Nevěříte? Tak schválně: Kdy jste se naposledy svými stížnostmi trefovali do gravitace…? Vsadíme se, že nikdy. A přitom vám nespočetněkrát něco upadlo, a určitě i s nepříjemnými následky.

Dalším tématem byla všem v sále demonstrována síla myšlenek, a to díky mnoha nepopsatelným cvičením, u nichž se tajil dech! Zúčastnění jistě potvrdí… Na vlastní kůži každý během několika vteřin poznal, jaká moc je skrytá v neviditelných impulzech naší mysli. Následoval zákon přitažlivosti, jeho principy a jeho efektivní využití.

Zkrátka a jednoduše: Všechno, co jsme avizovali, se naplnilo. Jack hýřil vtipem, originalitou, ale zároveň obrovskou profesionalitou. Rozdával autogramy, nafotil desítky památečních fotografií a vysílal energii do všech zákoutí sálu. A mnohé skutečně ohromil! Pokud ale začneme hledat, zjistíme, že Jackovým intenzivním tréninkem prošlo desítky zvučných jmen z rozmanitých oborů. Tím světu neustále dokazuje, že principy úspěchu jsou velice univerzální.

A nesmíme zapomenout na skvěle odvedenou práci překladatelů! Odvedli své maximum, které rozhodně stálo za to! Dost ale bylo našich dojmů, jaké pocity a zážitky jste si přivezli do svých domovů vy? Souhlasíte s námi?

10 KOMENTÁŘE

 1. Kvalita Dreamlife jde skutečně dolů. V článku sice není ani zmínka, že se jedná o reportáž, ale přitom se do této role článek stylizuje, a ještě ke všemu špatně. Klidně oželím, že budete další den bez aktualizace, hlavně prosím bez těchto nic neříkajících článků.

 2. Sotva si přečteš článek, kde se píše, že nikdo nemá právo si stěžovat, první co uděláš – stěžuješ si. Je spousta lidí, kteří si rádi přečtou stručnou reportáž, když se nemohli účastnit.

 3. Zdravím Vás Ondřeji, článek je informací pro čtenáře, kteří se na seminář nedostali, aby si mohli trochu udělat obrázek, jaký byl. Nedomníváme se, že by kvůli tomu musel být článek nadepsán jako reportáž nebo přímo napasován do stylu reportáže. Osobně bych jej ani přímo reportáží nenazýval – i když se jí nepochybně blíží nejen účastí na akci, ale i popisem, na druhou stranu jsme akci nijak výrazně nehodnotili. Mrzí mne, že pro Vás článek neměl dostatečnou hodnotu. A velmi rád bych se s Vámi spojil, bohužel jste ve formuláři nezanechal svůj email. Jsme rádi za kritiku a komunikaci se čtenáři, některých nedostatků jsme si vědomi, za jiné budeme vděčni. Kritika je cesta růstu, nemluvě o tom, že Dreamlife.cz je zde pro čtenáře a těm se chceme přibližovat především. Pokud byste měl chvilku, budu rád, když se mi ozvete, kontakt naleznete prosím v zápatí. Děkuji a budu se těšit na zpětnou vazbu! S pozdravem Tomáš Novotný, Dreamlife.cz

 4. Organizátoři semináře mají v plánu nabídnout DVD záznam, zatím nemáme informace v jakém časovém horizontu. Určitě o něm budeme informovat. S pozdravem Tomáš Novotný, Dreamlife.cz

 5. Dobrý den,

  s přítelem jsme měli tento seminář v plánu, ale z časových důvodů nám to bohužel nakonec nevyšlo. Chtěla bych se zeptat, jestli neplánujete nějaký obsáhlejší článek, případně i fotoreportáž? Za tento článek každopádně děkujeme.

  Krásný den, Lucie

 6. Dobrý den,
  Když jsem prostřednictvím Vašich stránek narazil na tento seminář bylo tám napsáno, že ono zminované dvd si bude moci každý účastník zakoupit po zkončení s příslušnou slevou podle toho jakou měl vztupenku a nic takového se nedělo. Tak se chci jen zeptat zda o tom něco nevíte. Děkuji za odpověd

 7. Nemůžu si pomoct, ale nádherná reakce, Tomáši. Další důkaz, že tyto stránky nejsou jen o článcích a radách někoho dalšího ale i o lidech, kteří je vytváří. Díky za inspiraci…znovu 😉

 8. Akce byla super. Chci informovat všechny, co to ještě nevědí. DVD z akce je již v prodeji. ke vstupence VIP zdarma až po 1000kč ke vstupence basic. bez vstupenky za 1500kč. já už od prvního týdne mám audio záznam – pouštím si to v autě – paráda
  Stejně musím říct, Jack je neuvěřitelný zdroj energie!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here