Ivanka Trump: Nejen dcera slavného otce

4
1603
 Nesnáší, když ji média sem tam přirovnají k Paris Hilton. A pravdou je, že se rozčiluje oprávněně. Srovnávat totiž cílevědomou a elegantní realitní makléřku s americkou královnou večírků,  je téměř nemožné. A to ve vší úctě k Paris. Která dívka by vám totiž ve dvanácti letech odpověděla na dotaz, co je její vysněné povolání, že chce obchodovat s realitami? Žádná – až na Ivanku…
Kromě věku mají obě celebrity ještě jednu společnou věc; obě budou dědit  po svých rodičích či prarodičích, a to opravdu velkou sumu peněz. Podle časopisu Forbes, který sestavil „žebříček slavných mladých miliardářek“ se umístily na dvou předních místech. Nutno podotknout, že zde hrál svou roli i půvab. Zde ale podobnost končí. Ostatně jak sama dcera Donalda Trumpa (článek zde) podotkla: „Ráda se bavím a chodím s kamarády večer ven, ale NIKDY mě neuvidíte, jak tančím v baru na stolech…“
Mluvit o Ivance (mimochodem tak se opravdu jmenuje – nejde o zdrobnělinu) jen jako o dceři bývalé atletky a modelky Ivany Zelníčkové a realitního magnáta Donalda Trumpa by nebylo fér. Nejprve jí byla, média se o děti celebrit zajímají s chutí, zvláště pak o ty milionářské. Ale postupně bulvárním novinářům docházelo, že čekáním na nějaký Ivančin přešlap a skandál, o kterém by mohly hbitě informovat veřejnost, si na každodenní chléb nevydělají. Na první pohled trochu upjatý životopis. Pilná studentka prestižní střední školy Choate Rosemary Hall pokračovala ve studiu na univerzitě v Pennsylvánii na fakultě financí. V oboru Nemovitosti získala před dvěma lety bakalářský titul a vzdělává se dál. Nudné? Jen zdánlivě. Při škole si už od teenagerského věku přivydělávala tato budoucí byznysmanka jako modelka. Trochu se člověk pozastaví nad „přivydělávala“. Ale bylo tomu skutečně tak. Donald Trump spolu se svou (už) bývalou manželkou vychovávaly své děti k úctě jak k lidským hodnotám, tak k penězům. A tak si místo tučného kapesného musela Ivanka najít i se svým bratrem brigádu. Nutno podotknout, že se zajímavým obličejem a hezkou postavou, kterou dívka zdědila po české mamince, se peníze nevydělávaly nejhůř. Přestože měla Ivanka v kariéře topmodelky pěkně našlápnuto, věděla, že „věšáky na šaty“ čeká jepičí život a brala modeling hlavně jako zdroj příjmů.
Jako mnoho dětí úspěšných rodičů si mohla chodit do školy a ty „opravdové“ starosti stále ještě nechat dospělým, ale to není Ivančin styl. Otec ji zaměstnal v rodinné firmě Trump Organisation, kde se vypracovala až na viceprezidentku a jeho pravou ruku. Podle svých slov pracuje každý den velmi dlouho. Ivanka Trump totiž není ve společnosti na praxi, aby se „oťukala“. Rozhoduje o důležitých krocích při prodeji nemovitostí, létá na služební cesty po celém světě, uzavírá kontrakty, kontroluje stavby… Zkrátka na šestadvacetiletou dívku trochu nezvyklá a náročná pozice. Ale Ivanka je spokojená – jestli se někomu splnil životní sen, tak právě jí. Navíc – tato úspěšná žena ví, že nic nemá zadarmo. Pokud by se nesnažila dělat svou práci jak nejlépe umí, byla by prý bez milosti propuštěna. „Ostatně jako každý jiný zaměstnanec této společnosti, nemáme s bratrem žádná privilegia“, říká Ivanka.
 Kromě budování kariéry a studia ale stíhá i soukromý život. Ráda se chodí bavit se svými přáteli, sportuje, dokonce se mohla stát hvězdou stříbrného plátna, když dostala nabídku na roli ve filmu X-man 3. Ale jestli teď máte dojem, že na co tato dívka sáhne, to jí jde samo od ruky, mýlíte se. Po celou dobu castingové zkoušky nebyla téměř schopná slova. „Měla jsem mluvit s postavou, která byla mnohem větší než já. Ale kvůli mé výšce ten chlapík jen stál na židli. Celá ta situace byla tak komická, že jsem dostávala neustále záchvaty smíchu. Ne, herečkou bych se opravdu stát nemohla.
Co jí ale kromě nemovitostí zajímá, je samozřejmě móda a doplňky. Ivanka není troškařka – nedávno uvedla na trh pět kolekcí luxusních šperků, vyrobených převážně z briliantů, perel, achátů a korundu. Při jejich navrhování se prý inspirovala především svými cestami po světě a poznáváním nových míst, zvyků a tradic. Příjemným zjištěním – alespoň pro nás – je, že k nejmilejším místům na světě, kde Ivanka čerpá inspiraci, je Praha. Jako každého Američana jí fascinuje, jak historie ukrytá ve starobylých uličkách, tak pulzující atmosféra moderního velkoměsta.
Ivančin život ve spojení s raketovou kariérou na první pohled připomíná až příliš dokonalý americký sen všech rodičů. Faktem je, že díky movité rodině si mohla dovolit opravdu kvalitní vzdělání, které jinou budoucnost snad ani nepředurčuje. Na druhou stranu se z ní stala díky přísné výchově zásadová žena, která si nechce vybudovat dobré jméno na přitažlivé vizáži, ale tvrdou prací. Inspirativní, následováníhodné, ale…zatraceně těžké.

4 KOMENTÁŘE

  1. Nejen, že ženy umí být velmi krásné, ale svedou k tomu přidat i iteligenci, zodpovědnost a cílevědomost. Tento brilantní článek je toho důkazem. Děkuji autorce za skvělou práci…

  2. Takováhle dívka je můj sen, krásná a přitom velice chytrá a schopná, to je proste ideál. Parádní článek, díky.

  3. , že má D. Trump tak ambiciozní a úspěšnou dceru… a navíc hezkou… dostala se Vám už o rukou nová kniha od Trumpa a Kyiosakiho? vyrobna, ted mam zase o neco odlisnejsi pohled na svet:-)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here