SeaDream: Pětihvězdičkové megajachty snů

0
1928

Za vznikem úspěšné rodinné společnosti stojí jména dvou zkušených “mořských vlků”. Norský podnikatel Atle Brynestad a Larry Pimentel stáli u zrodu úspěšné Seabourn Cruise Line. Brynestad jako zakladatel a Pimentel jako prezident a pozdější výkonný ředitel. Po letech, kdy Seabourn Cruise Line byla jako jedna z prvních plavebních společností získána do korporace Carnival (o této gigantické korporaci si můžete přečíst náš článek: Carnival: Z malého snu zámořským gigantem), začali uvažovat o poněkud odlišném společném projektu. Chtěli přinést do světa lodí špičkový servis a možnost cestovat do míst, kam se velké zámořské lodě nedostanou. Do míst, kde mohou kotvit nejen malé jachty, ale i megajachty.

V nepříliš šťastné době, těsně po pádu newyorských dvojčat, založili společnost SeaDream Yacht Club. Přesto už v roce 2002 do vod pyšně vypluly jejich dvě zrekonstruované obrovské jachty, SeaDream I a SeaDream II. Svým dokonalým servisem, zkušeným personálem a zajímavým cestovním plánem si otevřely rychlou cestu na výsluní.

Brynestad a Pimentel věděli, co je základem dokonalých služeb. Vyrovnané počty personálu s pasažéry dokážou zajistit, že je o vás pečováno vždy a všude s největší pozorností. Každá loď pojme maximálně 110 pasažérů a 95 zaměstnanců. V nabídce má 54 prostorných pokojů s výhledem na moře, přičemž z 16 pokojů lze jejich spojením utvořit 8 kapitánských apartmánů s dvěma koupelnami a prostorným obývacím pokojem. Na obou jachtách se také nachází perlička pro náročné – luxusní apartmá majitelů o 42 metrech čtverečních. Všechny kajuty jsou konfigurovány pro dvě osoby, na jachtě tak může cestovat 47 až 55 párů podle uspořádání kabin. Samozřejmě i singles mají šanci. Kajuty jsou vybaveny s největší precizností, od LCD televizorů a připojení k internetu, přes multimasážní sprchu až po toaletní potřeby Bvlgari v mramorových koupelnách. Věřte tomu, že ani postele nezůstaly nepovšimnuty a byl kladen důraz na každičký detail.

Uspořádání veřejných prostor 104 metrů dlouhé jachty je podobné zámořské lodi. Pro stravování nechybí slavnostní jídelna, restaurace na terase nebo neformální bar na nejvyšším šestém podlaží. Ovšem prostředí a obsluhu zámořských lodí nečekejte. Na jachtě je plno kouzelných zákoutí, kde se nerušeně můžete oddávat plavbě a kde budete obskakováni příjemným číšníkem po celý den s gurmánskými výtvory a vybranými koktejly. Ať už tedy budete relaxovat v jacuzi nebo budete pozorovat nádherný výhled z pohodlné postele. Ano správně, na palubě nečekejte pouze lehátka, ale i moderní obrovská lůžka, kde můžete na své přání strávit i noc plnou hvězd.

A zábava? O tu je taky postaráno. Tradiční Piano Bar, živou noční hudbu na palubě, kasino, promítání filmů nebo tanec v hlavním sálu doplňuje sportovní vyžití, které na jiných lodích nemá obdoby. Kromě fitness centra s thajským masážním salónem totiž obě jachty mají vlastní vodní park. Při kotvení si tak můžete zadovádět na vodních skútrech, objevovat okolí na kajaku, vyzkoušet vodní lyžování nebo minijachtaření. Také pro podmořský svět jsou tyto vítězné skvosty dokonale vybaveny. A to pořád není všechno.

Na svých plavbách pořádá personál výjimečnou párty na pláži. Při většině plaveb je vybráno speciální místo, kde jachta zakotví a zábavné grilování na bílém písku se šampaňským a kaviárem může začít! Krédem SeaDreamu je také poznávání přístavů a měst včetně nočního života, takže se snaží podle délky plavby ve většině zajímavých zastávek kotvit i přes noc nebo odplouvat v pozdních večerních hodinách.

Obě jachty plují od května do listopadu ve Středozemí a v zimním období v Karibiku. Jejich plavební plán je velmi rozmanitý. Ve Středozemí pořádají sedmi až čtrnáctidenní plavby a k jejich zastávkám patří i sicilská Taormina (viz náš článek Taormina: Mystická atmosféra středomořské perly), Cannes nebo St. Tropez. Neopomíjí kouzelné rybářské vesnice ani slavné metropole. Cenově se plavby pohybují za sedmidenní plavbu od 6900 dolarů (cca 131 tisíc korun), ale ceny mohou být i poloviční v závislostí na době rezervace. Od dalších zámořských lodí se SeaDream liší také v tom, že v ceně za plavbu je nejen jídlo, ale i otevřený bar a dokonce i spropitné personálu.

A na závěr jeden malý bonus. SeaDream Yacht Club byla jako jediná lodní společnost pro pasažéry zahrnuta mezi “100 nejlepších z nejlepších cestovatelských zážitků” a tím byla jmenována za nejlepší dovolenou na moři bez ohledu na velikost. K tomu již není třeba žádný komentář. Snad jen: o tom se musí člověk přesvědčit sám.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here