Hotely de luxe: Svět v srdci Evropy

0
1306
Pokud nemáte rádi dlouhé a únavné cestování, exotika vás už nudí, zůstaňte klidně v Čechách. I tady totiž můžete zažít příjemný pobyt v nadstandardních hotelech. Večer se můžete projít krásně nasvícenou Prahou, uvolnit se relaxační koupelí a uspokojit své chuťové pohárky chutným jídlem v noblesní restauraci.
Přestože se tyto hotely nachází povětšinou v Praze, budete si při jejich návštěvě pravděpodobně připadat jako v nějaké zámožné velmoci. Osloví vás už zvenku. Precizně upravená fasáda, historické prvky, vchod který láká k návštěvě. Neostýchejte se vstoupit, oslní vás nablýskané interiéry s kvalitním zařízením a vstřícným personálem. Mramorové podlahy, křišťálové lustry, ebenový nábytek, kvalitní čalounění. Vše do detailu sladěné a navržené od známých interiérových tvůrců. Ano, zde se prostě musí líbit každému. Ať už jste hotel navštívili v rámci své služební cesty, či pokud hledáte odpočinek, vždy si tu najdete své. Pokud chcete mít na růžích ustláno, pak jste tu správně.
Co můžete očekávat? Zřejmě zde budete chtít najít restauraci, kde byste si vybrali nějakou lákavou pochoutku podle svého gusta a také hlídané parkoviště, kde bude vždy místo pro váš vůz. Na pokojích pak koupelnu s vanou (popřípadě vířivkou či saunou), klimatizaci, telefon, televizi s mezinárodními kanály a trezor. Ve většině pětihvězdičkových hotelů naleznete rovněž nejrůznější obchůdky, kadeřnictví, salony krásy, solária, bazény, masážní studia, fitness centra a různé jiné vymoženosti. Co vás ale možná překvapí – prostorné pokoje nabízí i pracovní část s kancelářským stolem, pohodlnou židlí a připojením k internetu. To ocení obzvláště vytížení businessmani kteří nechtějí promarnit ani jedinou chvilku. Ale to není vše. Máte rádi kávu? Nejen že vám jí kdykoliv ochotně přinesou, ale vy si jí můžete dokonce i sami připravit na pokoji – pomocí kávovaru. Že kávu nepijete, ale dali byste si nějaký drink? Stačí jen otevřít minibar a namíchat si nápoj dle vlastní chuti. Máte ještě nějaké přání? Můžete vyzkoušet třeba překladatelskou službu, pronajmout si laptop, zacvičit si aerobik a pokud máte s sebou ratolesti, využijte služby hlídání dětí.
A kam se tedy konkrétně vydat? Nejznámější je asi Hilton. To je největší hotel v celé střední a východní Evropě. Magazín Travel Trade Gazette ho v roce 2006 vyhlásil nejlepším hotelem V České republice a podle Business Traveller Magazine byl označený za druhý nejlepší hotel pro obchodní klientelu ve východní Evropě.
Budova hotelu je celoprosklená, navržená ve futuristickém stylu. Hilton vám může nabídnout 788 pokojů (ty se dělí do třech tříd, a to na business room 292 euro, excutive room 467 euro a junior suite 402 euro), pokud si budete přát apartmán, zaplatíte 867 euro a parkování vás přijde na 25 euro na den. Dále vám zde nabídnou pestrou paletu restaurací, zasedací prostory a butiky. Nachází se na břehu Vltavy a z okna můžete vidět třeba Pražský hrad. Dobrou zprávou je, že Hilton otevřel Cybex Health Club, což je komplex pro volný čas a odpočinek a prý jsou zde nejrozsáhlejší lázně ve městě.
K nejlepším hotelům v Praze se řadí také Ambassador Zlatá husa. Historické interiéry a umístění přímo na Václavském náměstí z něj dělají oblíbený cíl zámožných turistů. Nedaleko od Ambassadoru (v blízkosti Státní opery) můžeme navštívit pseudosecesní hotel Esplanade. Má 75ti letou tradici a poskytuje klidné prostředí s veškerým komfortem. Ideálně situován je také Savoy – ten najdeme blízko Hradu. Pokojem pro postižené se může pochlubit grand hotel Bohemia.
Ceny obecně začínají na 140ti eurech ale při požadavcích na vysoký luxus (viz apartmán v Hiltonu) se mohou přiblížit až k tisícovce.
Tak který hotel byste zvolili? To už záleží jen na vás. Ať dáte přednost rušnějšímu hotelu v centru, nebo klidnému v ústraní, pohodlí a vstřícné jednání najdete v každém z nich. Teď jen stačí nechat se příjemně rozmazlit.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here