Kasbah Tamadot: Marocké útočiště Sira Bransona

0
1493
Nenápadná vila Tamadot se stala součástí Bransonovy kolekce Virgin Limited Edition v roce 1998, kdy nad tímto místem prolétal v jedné ze svých slavných balónových expedicí. Mezipřistání ve vesničce Kasbah jej učarovalo a slavný miliardář bez dlouhého rozmýšlení vypsal šek. Dal na svoji intuici, která se mu již tolikrát vyplatila, a proměnil nemovitost v luxusní hotel o pouhých 24 apartmánech. Stanovil si jediný cíl, neodkrojit ani kousek z pohlcující atmosféry, aby každý host měl možnost ochutnat stejný příval nepopsatelných emocí, které ovládly i jej. O tom, že se mu to povedlo, svědčí i celý název drobného resortu, Kasbah Tamadot – Marocké útočiště Sira Richarda Bransona.

Naleznete jej 45 minut jízdy od marrakeshského letiště, mezi návršími pohoří Atlas. Příroda pokryla místní terasovité stráně úrodnou půdou, na níž rostou divoké háje i pestré zahrady. Z vnějšku působí Kasbah Tamadot jako pevnost. Osvětlená třímetrová hradební zeď obíhá celý komplex a svými dvěma konci se setkává u vstupní kamenné brány s masivními dřevěnými zdobenými křídly. Mírným stoupáním se rychle dostanete na úroveň, kdy hradby ani v nejmenším nestojí v cestě překrásnému výhledu na údolí a vrcholky pohoří Atlas.

Za své útočiště si můžete zvolit některý z patnácti apartmánů v hlavní vile. Každý k sobě váže příběh zakořeněný ve svém jedinečném berberském jménu. Samostatně, několik minut chůze od vily, stojí tří-apartmán, o jehož kvalitě vypovídá i cena v přepočtu 47600Kč za noc. Tento je ale určen pouze exkluzivním hostům Sira Bransona. Všechny apartmány Kasbah Tamadot ovšem mají společné jedno, jsou průřezem marockou kulturou, řezbářským a řemeslným uměním, vzácnými materiály a ani na chvíli vás nenechají na vážkách, že jste opravdu v Africe – kořenové barvy, prosté tvary, které se mísí s propracovanými ornamenty, čalounění hodné králů a výhled přinášející zapomnění na civilizaci. Ovšem nejsilněji se ve vás bude střídat etnické dunění s posvátnou tichostí ve stanových apartmánech, kterých je v Kasbah Tamadot šest. Jsou přesným vyobrazením návštěvy dobrodruha u pohostinného berberského kmenového vůdce. Jedna noc ve stanovém apartmánu přijde na 28900Kč.

Antické prvky se objevují v architektuře polootevřené restaurace s velkou terasou. Pro okamžiky něžných slůvek a smyslných úsměvů můžete požádat o večeři ve dvou pod hvězdným nebem na romantické střeše. Místní kuchyně kořeněná úrodou teras Kasbahu bude zvýrazňujícím prvkem celého pobytu. O terasu a pár schůdků níže se rozprostírá velký nekonečný bazén a mezi zdmi Tamadotu naleznete i fitness centrum, tenisový kurt, lázně a knihovnu.

Podstatné je, že Kasbah Tamadot není ve své podstatě cílovou destinací, nýbrž výchozím bodem pro objevitelské cesty. Počínaje pestrými túrami po vrcholcích pohoří Atlas s místním průvodcem a mulami, které vezou zásoby a piknikové koše, přes cyklostezky sestavené dle náročnosti, vzrušující výpravy na koních, dobrodružné jízdy do vzdálených mešit v terénních vozech, až po výlety v horkovzdušných balónech. Duch dobrodruha Bransona dýchá z každého zážitku. A pokud netrváte na nejluxusnějších apartmánech vězte, že v „běžně“ luxusních v Kasbah Tamadot spočinete od 10000Kč za jednu noc.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here