Gisele Bündchen: Nejbohatší kráska světa nejen modelkou

0
1547

Gisele Bündchen však nevydělává milióny jen na přehlídkových molech. V roce 2001 navrhla svou vlastní řadu sandálů u obuvní společnosti Grendene, je majitelkou hotelu na jihu Brazílie a také má za sebou hereckou roli v komedii Taxi.

Modrooká hnědovlasá kráska se narodila 20. července 1980 v Horizontině v Rio Grande do Sul v Brazílii rodičům německého původu – odtud to netradiční brazilské příjmení. A nebyla to jen Gisele, kdo se ten den narodil, ale i její dvouvaječné dvojče Patrícia. Gisele vyrůstala s 5 sestrami a celé dětství se chtěla stát profesionální volejbalovou hráčkou za brazilský tým Sogipa, i když ve škole měla díky své vyhublosti přezdívku pohádkové postavičky Olive Oyle (žena Pepka Námořníka).

Tato drobounká dívenka začala svojí cestu slávy už ve 14 letech, kdy ji v McDonaldu zahlédl Elite agent pro hledání nových tváří, když si zrovna pochutnávala na Big Macu. Gisele v té době už ale měla nějaké modelingové základy. Rok předtím začala navštěvovat s jejími dalšími dvěma sestrami na trvání matky kurz modelingu pod vedením Dilsona Steina. Agentura Elite ji potom vybrala do národní soutěže Elite Tvář roku, kde se umístila jako druhá a na mezinárodní soutěži jako čtvrtá. Gisele se poté přestěhovala do New Yorku a její kariéra mohla začít.

Od roku 1999 sbírá jedno ocenění za druhým. Nejprve se stala „Modelkou roku“ na prestižním vyhlášení módního časopisu Vogue a nedlouho poté získala titul „Modelka milénia“ také od Vogue, který ji nazval „Návratem sexy modelek“. V roce 2000 se stala čtvrtou modelkou v historii, která ozdobila obálku časopisu Rolling Stone a kterým byla jmenována „Nejkrásnější dívkou světa“.

Gisele Bündchen se během své kariéry účastnila velkého počtu kampaní. Stala se tváří slavných značek jako jsou například Christian Dior, Dolce&Gabbana, Versace, Givenchy, Bvlgari, Valentino nebo Victoria’s Secret (článek zde). Nezapomněla ani na svou rodnou zem a pracuje pro brazilskou C&A nebo Vivo. Minulý rok podepsala další multimiliónový projekt s gigantem Apple Computer pro podpoření prodeje nové řady Mcintosh. Od uvedení její vlastní řady sandálů s názvem „Ipanema Gisele Bündchen“ se prodalo neuvěřitelných 100 miliónů párů a prodej stále stoupá. Po herecké roli ve filmu Taxi se objevila i v komedii Ďábel nosí Pradu. Do nějakých větších filmových projektů se však zatím nehrne, protože jak sama říká: „Baví mě to, co dělám teď.

V jejím životě se objevilo několik partnerů. Nejznámější byl její dlouhodobý vztah s Leonardem di Capriem, kterého potkala už v roce 2000. Veřejně vystoupila po jeho boku až pět let poté, ale vztah nakonec skončil. Gisele je nyní spojována s hráčem pro New England Patriots Tomem Bradym, se kterým se seznámila kráce před vánoci minulého roku. Své soukromí si však oba pečlivě střeží.

Zdálo by se, že práce nejbohatší modelky světa je bez problémů, ale vzestup kariéry se někdy neobejde beze sporů. Gisele žádnou práci neodmítá a před několika lety se stala při natáčení výroční přehlídky Victoria’s Secret terčem protestu 4 členů organizace PETA (Lidé za etické zacházení se zvířaty), protože podepsala smlouvu s kožešinovou společností Blacklama. Také John Casablancas, ředitel agentury Elite Model Management, na její adresu neříká zrovna pěkné věci a momentálně na ni podal žalobu, protože Gisele od jeho agentury odešla k agentuře IMG. Kdyby si však nešla za svým, možná by nikdy tak úspěšná nebyla.

Gisele nepracuje tvrdě jenom proto, aby rozmnožovala své bohatsví. Například v roce 2003 věnovala celý svůj honorář 150 tisíc dolarů od Sao Paulo Fashion Week pro pomoc v boji proti hladomoru v rodné Brazílii. Když nepracuje a necestuje kolem světa, velmi ráda tráví svůj volný čas doma s rodinou, přáteli a jorkšírským teriérem Vidou.

Její krása a šarm je okouzlující a všestranná Gisele určitě ještě mnohým překvapí, nejen ve světě modelingu.

Wallpaper galerii Gisele Bündchen naleznete pod článkem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here