Future Laboratory: Vize revolučního cestování roku 2030

0
1309

Na sklonku minulého roku prezentovala společnost Future Laboratory futuristickou studii dovolené roku 2030, kterou si u ní nechala zhotovit firma Thomson Holidays. A že by se odborníci drželi se svými předpověďmi zkrátka, to se skutečně říci nedá. Výslednou zprávou zněly pojmy jako obrovské vzducholodě, městečka v podobě ostrovů a stoprocentně ekologické hotely. Základy plánů stojí na tom, aby byly resorty naprosto soběstačné. A to vše se může stát cestovním standardem již kolem roku 2030!

Plánování dovolené tedy (v případě vzducholodí a pohybujících se ostrovů) přestane spočívat v dlouhém bádání nad otázkou “kam?”. Transformuje se v selekci vytipovaných destinací a následného hledání nejvíce vyhovujícího resortu, jenž bude mít právě cestu “kolem”. Váhání ve stylu “Malorka nebo Malta” budou ta tam a vy se namísto toho budete moci těšit na další a další místa Středozemního moře. No není to skvělá vize?

Velký důraz je však kladen i na ekologii. Například na získávání sluneční a větrné energie a její úsporné využití. Jedním z naprosto běžných prvků bude pěstování vlastních plodin (ovoce a zeleniny) a chov domácích zvířat – i tím bude zajištěna soběstačnost. Další z velké řady novinek a změn v cestování bude to, že všichni výletníci budou naprosto detailně obeznámeni s tím, jaké dopady má jejich chování na životní prostředí, což povede k menší lhostejnosti – a to nejen u tohoto druhu cestování, bude to platit všeobecně.

“Jsme velice optimističtí ohledně dlouhodobého dodržování tohoto nového standardu. Nejen že budeme moci v cestování pokračovat, zároveň však budeme chránit integritu všech letovisek a rovněž i světové zdroje,” řekla Jane Ashton z Thomson Holidays.

Vizí podobných této bude jistě přibývat stále víc a víc. Počkejme zmíněných 20 let a nechme se překvapit, jak moc byli vizionáři přesní…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here