Atlantis The Palm: Brány fantazie otevřeny

3
1410
Rok se s rokem sešel a příslib strhující podívané v samotné korunce ostrova The Palm je naplněn. Putování za objevením bájné Atlantidy je nyní otevřeno každému, kdo se nebojí hladového víru, jenž se roztočí na jeho bankovním účtu. Samotný Sol Kerzner, autor hotelu, by o takovém víru mohl vyprávět. Vždyť jen stavba Atlantis The Palm odčerpala v přepočtu 30 miliard korun. Opusťme ale mělké vody nevšedních sum a ponořme se dvacet tisíc mil pod moře, do světa přitažlivého neznáma a nikdy dříve nespatřených mořských tvorů.

Již na terminálu dubajského letiště naleznete stanoviště s přívětivým personálem hotelu Atlantis, který se ujme péče o vaše zavazadla a doprovodí k přistavené polárkově bílé limuzíně. Pouhá hodina v pohodlných sedačkách za zvuku cinkání křišťálových skleniček šampaňského vína a chuti jahod mezi bublinkami a vaše limuzína projíždí středem Palmy. Nemůžete si pomoci, tlačítkem dáte odsunout střešnímu okénku a postavíte se v něm. Horký vánek cestuje po vašem těla a vůní Arábie okoření výhled na věže Altantidy na protější straně dlouhého mostu, jenž se k nim vine nad hladinou moře. Povězme, že váš bankovní účet je těmto vírům velmi odolný a není důvodu se neubytovat v Apartmánu ztracených komnat. Jen na vašich sympatiích zůstává, zda zvolíte apartmán pojmenovaný Posiedon či Neptun.

Oba jsou umístěny u stěn Ambassador Lagoon, ohromného akvária, jehož dno pokrývají ruiny Atlantidy. Neuvěřitelných 11 milionů litrů vody se stalo domovem stovek různých druhů ryb, kterých je v laguně více než 65 000, včetně desítek rejnoků. Scházíte širokým schodištěm do hlavní haly vašeho třípodlažního apartmánu. Obývací i jídelní část jsou do nejmenších detailů inspirovány podmořským životem. A pak jsou zde přepychová ložnice a koupelna, obě s dech beroucím výhledem do Ambassador Lagoon. Za akrylovým sklem bez odlesků žije svým životem utopená Atlantida. Korály se mírně vlní a pomalu plující hejna ryb míjí apartmán, tuhle se před ložnicí vznáší rejnok a poklidně vás prohlíží.

Společná koupel vás osvěží a tlak z cesty tiše rozpustí někam do nenávratna. Přípitek na první večer splněného snu pozdvihnete v restauraci Ossiano. Rozlehlé čiré akrylové panely otevírají výhled do Ambassador Lagoon. Křišťálové lustry se spouští vysoko ze stropů a hrají si se světlem. Vytříbeným chodům daly vzniknout tvůrčí ruce Santi Santamaria, tříhvězdičkového šéfkuchaře Michelin. Jste polapeni, utápíte se ve světě tvarů, chutí, barev a vlastní fantazie, omámeni vděčností za vlastní vytrvalost, jež vám přinesla úspěch umožňující prožít Atlantis The Palm.

V hotelu je celkem 1539 luxusních pokojů pro hosty, jejichž cena začíná na v přepočtu 8 600 Kč za noc. Z tohoto celkového počtu jich ovšem rovných 150 spadá do exkluzivního Imperiálního klubu, který je resortem uvnitř resortu a jehož ceny se odlepují od dolní hranice 14 800 Kč za noc a poté strmě stoupají až na 36 500 Kč za noc. Doslovným vrcholem ubytování je nejvýše položený Lávkový apartmán. Spojuje obě královské věže hotelu a ze svých velkých teras poskytuje impozantní výhled na The Palm a dubajský horizont. Ke společné večeři zde může zasednout 16 hostů. Proměnit ideál luxusu do poslední kapky ve skutečnost se daří bezezbytku. Ke každé ze tří ložnic vedou dvě vlastní koupelny a vše co připomíná zlato, je ze zlata. Cena Lávkového apartmánu ani Ambassador Lagoon apartmánů Poseidon a Neptun není z pochopitelných důvodů zveřejňována.

V Atlantis The Palm je celkem 17 restaurací a barů, a jednu z nich, Nobu, vlastní vyhlášený mistr sushi, Nobuyuki Matsuhisa, obchodní partner Roberta DeNira. Kromě restaurace Ossiano tříhvězdičkového Santamarii, přezdívaného „Architekt pokrmů“, je v resortu další nositel tentokrát dvou hvězdiček Michelin, šéfkuchař Michel Rostang, který tvoří v kuchyni restaurace The French Brasserie.

Sol Kerzner si dobře uvědomil, že Dubaj si již s „pouhým“ luxusem nevystačí, a proto se Atlantis The Palm potřebovalo stát epicentrem zábavy, radosti a rodin s dětmi. Součástí hotelu je tedy i rozlehlý aquapark, který na 17 hektarech skýtá spleť podvodních akrylových tunelů, jimiž kloužete jen několik metrů vzdáleni od žraloků. Na povrchu je 2,3 kilometru dlouhé koryto s proudící vodou, v němž se můžete na nafukovacích kruzích nechat unášet stále a stále dokola. Bazény, zátoky, umělé vlny a další dva tucty atrakcí působí jako magnet na to věčné dítě schované hluboko uvnitř nás.

A pokud by přišel den, kdy vás Atlantis The Palm a jeho podmořský svět omrzí, vše již bude prozkoumané, tak se probuďte! Jste uprostřed Dubaje! Půjčíte si Lamborghini a zajedete se podívat, jak že vlastně luxusní je Burj Al Arab, jak vysoký je nejvyšší mrakodrap světa – Burj Dubaj, a kde že se to začíná stavět jeho o šest set metrů vyšší soupeř Nakheel Tower. Při západu slunce dojedete do přístavu, zaparkujete Lambo hned vedle Bentley a Rollse a necháte se jachtou spolu převézt do některé z ostrovních restaurací The World. Romantická večeře, smyslná hudba, plamínky svíčky… a slova vaší dívky: „Myslíš na to, co já?“

3 KOMENTÁŘE

  1. Len čo som videl palmy v mori a ine obrazce čo dokázali vytvoriť v Dubaji hneď som to chvel vidieť na vlastné oči normálne si neviem ani predstaviť ako niečo také vybudovali a Atlantis The Palm len zatraktívňuje mesto Dubaj. Som rád, že sa Dreamlife zaoberá rozvojom snov, lebo to je naozajstný globálny problém.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here