Tabacon Grand Spa Thermal Resort: Ráj nespoutaných živlů

0
1305

Tabacon Grand Spa Thermal Resort leží na severu středoamerického státu Kostarika, na úpatí majestátní sopky Arenal, která svým vzrůstem 1657 metrů nad mořem pouze těsně pokořuje nejvyšší horu České republiky. Dalším soubojem pomyslných rivalek může být krása a rozmanitost prostředí. I zarytí vlastenci však musí uznat, že okolí Arenalu je minimálně okouzlující.

Tropický ráj je z největší části vytvořený samotnou Matkou Přírodou, kde lidská ruka zasahovala pouze omezeně, a vždy ku prospěchu věci, aby vytvořila místo pro dokonalou relaxaci i dobrodružství hostů. Resort poskytuje luxusní ubytování, služby i vybavení ve stínu tropických dřevin. Unikátní termální prameny vyvěrají přímo z lůna sopky a na hranicích Národního parku Arenal se k potěšení lidského oka formují do překrásných vodopádů a jezírek.

Ačkoli je Arenal nejaktivnější sopkou Kostariky, jeho časté erupce jsou údajně mírné (pokud však nepočítáme tragický rok 1968, kdy bylo v nedalekém městečku usmrceno 87 lidí) a dobrodružní turisté neváhají jezdit velkou dálku, aby lávovou smršť viděli z bezpečné vzdálenosti na vlastní oči. Vrcholek sopky je obvykle zahalen hustými mraky, a proto místní považují za neobyčejné štěstí vidět Arenal v celé své kráse.

Ale zpět k hlavní postavě tohoto článku, resortu Tabacon. Pro všechny zájemce poskytuje 114 luxusních pokojů, každý s nejmodernějším vybavením, jako jsou velkoplošné televize s DVD přehrávači, trezory, připojením k internetu a kávovary. Pro zábavu a spokojenost hostů je k dispozici půjčovna DVD s více než 500 různými filmy všech žánrů, nepřetržitá pokojová služba a privátní jídelna s vlastním kuchařem a číšníkem v odděleném bungalovu nejen pro zamilované dvojice.

Gurmáni jistě ocení výběr ze dvou restaurací. Los Tucanes, restaurace pod širým nebem, servíruje snídaně, obědy i večeře podle jídelního lístku a nabízí i speciální lázeňské menu „Ájurvéda“, které má přispívat k harmonickému vyvážení těla a mysli oživením vnitřních životních energií. Druhá restaurace Ave del Paraiso svým strávníkům přináší okouzlující výhled na tropické zahrady s vodopády.

Na ploše 35 000 metrů čtverečních jsou pro všechny hosty otevřeny Velké lázně v jedenácti bungalovech beze střech. Speciální masáže Tabacón nejdříve nejrůznějším protahováním rozproudí životní energii a posléze masírují tělo sopečným bahnem. Hosté mohou přistoupit i k tradičnímu indiánskému rituálu „Temazcal“ očišťujícímu mysl, tělo i duši.

Dobrodruzi také ocení rozličné množství aktivit a výletů v oblasti. V nabídce naleznete rafty, kánoe i kajaky, prohlídku jeskyní, jízdu na koní, výstup na sopku a túru k vodopádu La Fortuna. Nejlevnější pokoj vyjde minimálně na 500 dolarů za dvě noci, nejdražší v hlavní sezóně až na dvojnásobek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here