Vintage Fashion Expo 2011: Návrat do San Francisca již v březnu

0
1448

První ročník Vintage Fashion Expo se konal již v roce 1988 v Oaklandu. Pořádán byl pouze třemi společníky a byla to jediná show tohoto druhu ve státě Massachusetts. O oblečení, doplňky i hračky ze staré doby byl překvapivě velký zájem. Již v roce 1989 byla tato show největší Vintage fashion show v zemi. Dnes pokračuje jako jedna z největších a nejrozmanitějších Vintage fashion show vůbec.

V současnosti mají celou show pod taktovkou čtyři partneři. Jsou jimi John Maxwell (zakládajícíc partner), Lis Normoyle a Fred Dueball, Robert a Kristi Alvarez a posledním je Doris Raymond.

Vždy se jedná o dvoudenní víkendovou show pětkrát ročně v Kalifornii, dvakrát ročně v San Franciscu a třikrát ročně v Santa Monice. Vintage Fashion Expo je již nedílnou součástí kalifornského života. Užívají si ho především celebrity, které mají v módě Vintage velkou oblibu, módní návrháři, kteří zde čerpají inspiraci, ale i obyčejní lidé, kteří vítají jedinečnost každého kousku a jeho osobitý příběh. Přehlídky se účastní i zkušení kostyméři z filmového průmyslu a hledají zde autentické modely do svých dobových snímků.

Na každé Vintage Fashion Expo show se objevuje kolem stovky prodejců. V nabídce jsou samozřejmě oděvy, ale i jiný textil, šperky a další doplňky. Naleznete zde kousky, které jsou různě staré v rozpětí asi 125 let. Objevuje se zde móda z viktoriánské doby, 20. léta i 70. léta 20. století a také retro styly současnosti. Zkrátka je z čeho vybírat.

V drtivé většině jde samozřejmě o dámskou módu, ale vždy se najde několik málo prodejců, kteří vystavují i dobové dětské a pánské oděvy, i když to není lehká záležitost.

Letošní móda se soustřeďuje na skutečně divoké módní doplňky. Můžete použít masivní ozdoby kabátů nebo bund. Nudné koktejlové šaty oživíte výstředním náhrdelníkem. Nikdy nebyla příznivější doba než nyní pustit se do divokého experimentování. Vše nám hraje do karet. Pro doplnění outfitu jsou vhodné všechny druhy stylových klobouků, opasků, obuvi i detailů, jako jsou manžetové knoflíčky, kravatové spony a prsteny.

Vintage Fashion Expo je vždy víkendovou záležitostí. Vstupné je stanoveno na 10 dolarů. Pokud tedy nemáte co dělat o březnovém víkendu (5. -6. února v Santa Monice jsme již propásli), dobrým tipem na výlet je právě tato velmi oblíbená show. Možná vám do oka padne i nějaká dobová róba. Pokud vám březen nesedí, můžete vybírat i z dalších termínů Vintage kalendáře. V plánu jsou ještě show v dubnu, září a říjnu.

Pokud jste milovníky módy a skutečně se na Vintage Fashion Expo chystáte, nezapomeňte využít slevové nabídky. Z webových stránek Vintage Fashion Expo si můžete stáhnout slevový kupon, který využijete právě při nákupu úžasných modelů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here