Florencie: Hlavní město vína 2010

0
1293

Stále rozpálené úzké italské uličky. Zákazy parkování, přílivy turistů lačnících poznat, ochutnat a okusit nejkvalitnější vína z mezinárodních vinic. Centrum Florencie se otevřelo a ukázalo zájemcům i to, co skrývalo až několik staletí!

WineTown Firenze neboli Florencie, město vína. Tak byl pojmenován mezinárodní vinařský veletrh, který se konal právě v tomto městečku na severu Itálie. Nutno dodat, že je Florencie jedna z devíti světových metropolí vína (spolu s Bilbao-Rioja, Bordeaux, Kapským Městem, Mainz, Mendozou, Portem, San Franciscem a Christchurch na South Island). Kdo z vás si tenhle lahodný festival nenechal ujít, podělte se o zážitky. Pokud vás tato akce minula, pak se nechte inspirovat a navnadit třeba na příští rok!

WineTown Firenze byl opravdu mezinárodní veletrh se vším všudy. Na jednom místě jste ochutnávali vína nejvyšší kvality, poznávali inovativní marketingové strategie i jedinečné renesanční prostředí s nádechem končícího léta. Veletrh, který se konal na přelomu září a října pod vedením italské Asociace sommeliérů a jenž byl spolufinancován magistrálem města, ukázal kvalitu služeb ve zcela novém světle:

Město vína jako životní styl. Město vína jako nekonvenční způsob, jak spojit kulturu s tím nejkvalitnějším, co nám jen víno může nabídnout. Město vína jako znovuobjevení starých hodnot, které nestárnou. Naopak s léty zrajou jako víno…

Představte si rovněž italské uličky plné zpěvu, radosti a zábavy. Představte si, že se vám najednou otevřou dveře do klášterů, muzeí a paláců, do nichž byste se jinak jen těžko dostali. Představte si ta nejlepší divadelní a hudební představení, výstavy či nadšené objevování Michelangelských děl. I tak lze charakterizovat veletrh WineTown Firenze, který návštěvníkům nabídl 10 různých tras, jež vás zavedly na stopu architektuře, umění, archeologii, marketingu, agronomii, ekosystémů, komunikaci a inovaci!

Prvního ročníku WineTown Firenze se zúčastnilo rekordní množství turistů nejen z Itálie. A to nemyslíme jen novináře, organizátory nebo návštěvníky z řad odborníků. Přišel téměř každý, kdo si chtěl život vychutnat po douškách. A abych nezapomněla – ochutnaná vína jste si mohli zakoupit přímo na trzích s vínem na náměstí Piazza Pitti, Piazza Republica a Piazza Annunziata, což se nakonec ukázalo jako vysloveně skvělý marketingový nápad!

Veletrh vína v číslech:

 9 – tolik je dle odborníků na světě hlavních měst vín. Florencie je jedním z nich.
25 historických domů se otevřelo návštěvníkům z celého světa
108 umělců vystoupilo v rámci WineTown
100 výstav
40 probíhajících kulturních akcí
3 důležité večeře
3 vinařské trhy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here