Mobiado Damascus: Luxusní mobil z kvalitní oceli

0
1343

Tato novinka je další v pořadí ze série Professional od ne příliš známé, ale velmi luxusní kanadské společnosti Mobiado. Dominantním prvkem telefonu je především damascenká ocel. Je z ní vyroben celý rám telefonu. Ze známé kvalitní damascénské oceli jsou vyráběny hlavně nože nebo meče. A právě díky tomuto materiálu bude i ten váš model originální a nenapodobitelný. Každý kus se totiž vyrábí ručně.

Na oceli můžete pozorovat velmi dobře designově povedený vzor, který je právě pro zpracování tohoto materiálu charakteristický. Výrobní postup je nazýván hot-forging steel, což lze přeložit jako zpracování oceli za horka. Celý výrobní proces s damascénskou ocelí probíhá ve Švédsku.

Dominantním materiálem je tedy ocel. Z klasické oceli jsou také vyrobena tlačítka telefonu a šrouby. Na přední a zadní díl luxusního telefonu nebyl použit o nic méně honosnější materiál, než je safírové sklo. Ocel předpovídá, že asi mobil nebude nejlehčí, jeho váha díky materiálu vystoupala na 162 gramů.

Není tajemstvím, že předchozí modely od Mobiada byly pouze převléknuté Nokie. I tento model má v sobě software Nokia Series 40 5th edice. Fotit můžete s vestavěným dvou megapixelovým fotoaparátem, k němuž náleží i dvě LED diody. Ty vám pomohou zlepšit kvalitu fotek při sníženém osvětlení. Možné je také nahrávání videa ve formátu mp4 a rozlišení 176×144.

Součástí softwaru je bluetooth, které vám pomůže s propojením k počítači. Můžete ale využít i pohodlnější variantu, což je rozhraní micro USB. Dalším vybavením je dual-band WCMDA, hudební přehrávač a video přehrávač, připojení k internetu pomocí 2G nebo rychlejší 3G. Na stažená data vám bude k dispozici interní flash paměť o velikosti 1 GB.

Je více než jasné, že se nejedná pouze o exkluzivní výstřelek v oblasti mobilních technologií. Běžnému uživateli, který si navíc potrpí na originalitu, kvalitu a dokonalý vzhled, bude více než dobrým služebníkem.

Při koupi tohoto mobilního telefonu budete mít na výběr hned ze dvou provedení. Nabídka bude obsahovat zlatý a bronzový vzhled. Cena Mobiado Professional 105 Damascus není oficiálně známa, ale bude se pohybovat v řádech desítek tisíc korun, přibližně kolem 70 tisíc korun.

Zatím ale není jasné, jestli se tato novinka dostane na náš trh a především kdy. V tom horším případě byste za tímto krasavcem museli vážit zahraniční cestu. Stojí ale za to, to je jasné.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here