6 tipů, jak být ještě lepším a respektovaným leaderem

0
2604

Leaderem se člověk buď “narodí” nebo se jím stane. Pokud máte to štěstí a leaderem jste se narodili, je nutné si uvědomit, že je třeba nejen talent, ale i zdokonalování sebe sama. Ten kdo neměl takové štěstí, se však může díky dodržování určitých postupů stát úspěšným a respektovaným vůdcem. Jak na to?

leaderem

Potřebujete důvěru lidí

Bez důvěry vás bohužel žádný člen týmu respektovat nebude. I přes skvělou vizi a skvělé komunikační vlastnosti, bez důvěry svůj tým jen těžko přesvědčíte k tomu, aby vás následoval za společným cílem.

Nepřivlastňujte si úspěchy celého týmu

Chtít sklidit všechnu slávu za úspěšně dokončený úkol není zrovna nejmoudřejší krok k tomu, stát se uznávaným vůdcem. Proč? Tým musí zůstat motivovaný a pokud mu nepřisoudíte odměnu za dokončený úkol, jen velice těžce se rozhýbe k dalšímu úkolu.

Jděte příkladem

Chcete aby váš tým rostl? Nemám ale na mysli v počtu lidí. Myslím tím, aby váš tým rostl i po osobní a kariérní stránce. Mysl chce přirozeně růst, zdokonalovat se a dosahovat čím dál vyšších cílů. Dopřejte jim to a jděte příkladem. Správný leader na sobě neustále pracuje a udržuje přehled, proto jsou tak skvělou inspirací pro ostatní.

Charizma

Přirozené chování, neovlivněni okolím, přesvědčivý s pozitivním přístupem. Je spousta vlastností, které vám dodají charisma a leadeři tyto vlastnosti mají. O nich už jsme však psali již dříve.

Čtěte: 11 zvyklostí charismatických lidí aneb buďte oblíbení

Leader to nepotřebuje říkat

Být leaderem znamená být leaderem a není potřeba to někomu připomínat či oznamovat. Za leadera hovoří jeho skutky, chování a vlastnosti. Každý tak ihned pozná, kdo je vůdce a koho má následovat. Pokud potřebujete týmu připomínat, že vy jste leaderem, nejste ve skutečnosti leaderem.

Nebojte se změn

Viděli jste leadera, který by se bál změn? Vždyť je to právě on, kdo přináší nové nápady a kreativní postupy. Nemějte strach z nových věcí, ale zároveň musíte být připraveni nést odpovědnost za případný neúspěch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here