Fascinace týdne: „Zelené město“ u Abu Dhabi

0
1301

Masdar, první kompletně zelené město světa

A jsou tu opět Spojené Arabské Emiráty s dalším fascinujícím projektem – Masdar, sci-fi nebo realita? Město obehnané okolní zdí jako ve středověku na ploše šesti kilometrů čtverečních a bez automobilové dopravy, město naprosto soběstačné. Projekt Masdar, zelené město, přináší nový pohled na ekologii a symbiózu civilizace se Zemí. Město nebude produkovat žádný odpad a ani žádný oxid uhličitý, stane se tak prvním městem světa tohoto druhu. Dopravu po městě bude obstarávat veřejná doprava, navržená do posledního detailu, aby z žádného místa nebylo na zastávku dále než 200 metrů a dodávky energie pro celé město zajistí kombinace solarních panelů a větrných elektráren.

Celý projekt zaštiťuje Abu Dhabi Future Energy Company společně s předními světovými firmami, které si ve městě staví i vlastní sídla. Jde totiž o prestiž, tento projekt má ambici určovat směr dalšího vývoje osidlování naší planety a měl by být vzorem každému městu, jak se postavit otázce ekologie. Projekt by měl být ukázkou, že bez omezení vlastního pohodlí lze žít naprosto ekologicky a vstřícně k prostředí. I proto bude ve městě velká univerzita, sídla více jak 1500 světových společností, muzeum i další místa kultury a obchodu. Otevření bran města se předpokládá na konec roku 2009.

Parní hydro-masážní sprcha Jacuzzi Morphosis Omega

Elita oboru, právě sem se zařadil „sprchový kout“ Jacuzzi Morphosis Omega. A toto začlenění nepochází jen z názvu výrobce, který je světovou jedničkou ve výrobě čehokoliv pro koupelnové, koupací a podobná zařízení, ale i z designu a schopností Morphosis Omegy. S návrhářským příspěvkem od Pininfariny, který je známý snad nejvíce díky designérským počinům pro Ferrari, nabízí sprcha naprostý komfort při očistě těla. Nelze říci pouze komfort, parní sprcha s pohodlným dřevěným sezením i prostorným stáním poskytuje maximalistický relax a stimuluje pohodu těla i duše. Konečný rozměr tohoto požitku zprostředkují čtyři zabudované hydromasážní trysky, volitelné ve dvou různých barvách. Tyto ojedinělé zážitky si bude moci dopřát pouze limitované množství zákazníků, a to od června tohoto roku za cenu 27 126 dolarů, tedy nějakých 650 tisíc korun.

První mimopražský hotel mezi světovou špičkou

Hotel Carlsbad Plaza v Karlových Varech se stal prvním českým mimopražským hotelem, který se dostal na seznam nejprestižnějšího a nejluxusnějšího světového sdružení hotelů. Na tomto seznamu je 440 nejlepších a nejluxusnějších hotelů světa jako například hotely Ritz v Londýně, Paříži a Madridu nebo hotel Plaza Athenee v New Yorku. Hotel z Karlových Varů je čtvrtým hotelem z českých zemí, který na seznamu figuruje a musel splnit více jak tisícovku kriterií, aby se mohl o zařazení vůbec ucházet. V seznamu The Leading hotels of The World například nenajdete nejvyhlášenější hotely řetězců Intercontinental, Mariott, Four Seasons nebo Radisson SAS, podmínkou zařazení je totiž neopakovatelná atmosféra a historie hotelu. A to unifikované světové hotely i přes svou extratřídu nesplňují, o to je tento český úspěch cennější.

„Středisko smetánky“ zavedlo daň z luxusu

Tak dlouho bojoval prezident Sardinie, Renato Soru, za daň z luxusu, až svůj úmysl konečně po dlouhých letech prosadil. Daň není cílena na turisty, ani návštěvníky, kteří si chtějí o dovolené dopřát trochu toho luxusu a pohodlí, ale na majitele sardinských letovisek a kotvících jachet. Renato Soru doufá ve výběr více jak 20 miliard korun v přepočtu ročně, a to zejména z velkých jachet, větších soukromých letadel i sídel. Daň bude nekompromisní a poplatek za kotvení se automaticky vybírá i za 24 hodin v přístavu, a to rovnou celoročním poplatkem. Opozice upozorňuje na negativní dopad na image Sardinie, na druhou stranu zastánci poukazují na strukturu obyvatel, kdy se ostrov stává rusko-arabským sídlem elity světa. Na ostrově pravidelně pobývají Roman Abramovič, Julia Roberts, Leonardo DiCaprio i například Madonna. Samotný bývalý premiér Itálie, Silvio Berlusconi, vlastní na Sardinii dokonce sedm různých vil.

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here