Michal Negrin: šperky Tisíce a jedné noci

0
3547
Pamatujete si ještě na pocity, které jste prožívali (nebo spíše prožívaly), když jste jako děti objevovaly poklady v babiččině skříni? Možná si totiž schovávala jemné krajkové spodničky, brože s barevnými kamínky nebo přívěšek s buclatým andělíčkem. Mnohá zástupkyně něžnějšího pohlaví bude jistě souhlasit, že prohlížení si starožitných šperků bylo něco fantastického a pro dívčí duši téměř stejně hodnotného jako stát se princeznou. A proč si nakonec nesplnit i tohle přání? Dospět se má přece proto, aby člověk uskutečnil své dětské sny. A přesně takové pocity budete mít, když otevřete dveře malého obchůdku značky Michal Negrin, který sídlí v Pařížské ulici v Praze…
 A není jediný. Zákazníci dnes mohou navštívit po celém světě čtyřicet jedna butiků izraelské návrhářky a designérky šperků a doplňků, Michal Negrin. A pokaždé se ocitnou v pohádkovém světě plném jemných barev, filigránských květů a lesklých kamínků. Tahle umělkyně umí v každé ženě probudit opravdovou romantičku. Nenásleduje módní trendy, jde si svou cestou a dělá dobře. Její šperky se totiž hodí ke každému stylu, stačí si jen správně vybrat.
Michal Negrin, která se narodila před padesáti lety v Kibutzu v Izraeli, se vždycky cítila jako individualistka a měla potřebu jít jiným směrem než ostatní. Samozřejmě ji už od mládí šperky fascinovaly. Strohý minimalismus? To nebylo nic pro ni. Chtěla vyrábět předměty, jež by přímo dýchaly časy minulými, časy, kdy ženy cudně klopily oči a pánové byli galantními gentlemany. Na začátku devadesátých let si Michal otevřela spolu se svým manželem, se kterým tvoří nejen partnerské, ale také pracovní duo, svůj první maličký butik v módní čtvrti Sheinkin v Tel Avivu. Ještě předtím si ale ověřila úspěšnost svého nápadu na openair veletrhu představujícího mladé nadějné talenty a uspěla.
 Dnes návrhářka kromě bohatě zdobených náhrdelníků, blýskavých náušnic, prstenů se stylizovanými fotkami a kamejí vytváří také sofistikované kolekce spodního prádla, šatů, lehoučkých splývavých blůz, kabelek, ale také nábytek, tapety, závěsy a jiné doplňky do bytu, které zpříjemní majitelce každodenní příchod domů.
 Šperky značky Michal Negrin nejsou levnou záležitostí, ostatně jako nic, za čím se skrývá poctivá lidská práce a ty nejkvalitnější suroviny. Ve firmě pracuje přes stošedesát zaměstnanců, které majitelka „vlastnoručně“ vyškolila ve výrobě a malbě klenotů. Každý výrobek musí být precizní, na to si Michal opravdu potrpí, což dokazuje i přísný výběr materiálu. Tím je křišťál Swarovski, drahé kameny z Itálie, kvalitní dovozová krajka nebo starožitné vintage fotografie.
O tom, že se její umělecká díla stala populární a oblíbená u světové smetánky, není pochyb. Jednou z největších fanynek značky Michal Negrin je manželka kalifornského guvernéra Arnolda Schwarzenegera, dalšími milovnicemi doplňků s patinou je například slavná izraelská písničkářka Achinoam Nini nebo i takové hvězdy jako Britney Spears, Kristie Alley, Nicole Kidman, Catherine-Zeta Jones nebo japonská herečka Ayumi Hamasaki. A není žádné překvapení, že jedním ze svatebních darů pro jordánského krále Abdullaha byl právě luxusní šperk osobně od této vytvarkyně.
Když si Michal otvírala svůj první obchod v Tel Avivu, rozhodla se, že pro zákazníka musí být návštěva tohoto prostoru hlubokým estetickým zážitkem, ale zároveň by se tu měl cítit příjemně a jako doma. Proto své obchody zařizuje v romantickém duchu – zdi s květovaným designem, starožitný secesní nábytek, křišťálové lustry a především vitríny s kolekcemi šperků a oděvů. A přesně takovou atmosféru objevíte i na známé pražské adrese, kde značka Michal Negrin sídlí už třetím rokem.
A v jakých cenových relacích se klenoty a ostatní zdobné předměty pohybují? Menší náušnice a prstýnky okolo 1500 Kč, větší a zdobnější náhrdelníky a čelenky deset tisíc korun, květované potištěné blůzy asi dvanáct tisíc. Takže pokud vás mrzí, že vaše babička rozkošnými náušnicemi ani prstýnky nedisponuje, nezoufejte a zajděte se podívat do pražského obchodu Michal Negrin. Už samotné “pokoukání” vás dostane do té správné romantické nálady.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here