Fascinace týdne: Bitva o luxusní mobil roku

0
1263
Luxusní mobilní telefony v pravém slova smyslu nejsou ty s nejpokročilejší technologií, dotykovým multi-touch displejem a 8 GB interní paměti. Po této stránce jsou většinou skromné a leckdo by je svojí komunikační hračkou trumfnul. Luxusní mobilní telefon budí v lidech dojmy okázalého rozhazování peněz, avšak v kontextu světové finanční krize se z něj může vyloupnout kombinace investice do drahých kamenů (alespoň těch větších) a umění. Představujeme vám sedmičku nejúžasnějších luxusních telefonů roku 2008.

Příčka 7. – Givori Nefertiti – Ošklivák roku
Když si dáte za cíl vytvořit design, jenž má být poctou bájné egyptské královně, koupíte Nokii 8800, potřete ji všude lepidlem, na hromádku vyloupnete všechny drahokamy z babiččiných šperků a naplácáte je na Nokii tak, jak vám přijdou pod ruku. Výsledek zaručuje, že žádné dva z limitovaných 50 exemplářů Nefertiti nebudou stejné – kromě ceny 88 800 Kč. Givori nám chtěli připomenout mýtickou krásu dávných věků. Tu nejspíše ocení pouze šejci UAE, protože prodej byl omezen na Dubaj.

Příčka 6. – Softbank Tiffany – Dláždění brilianty
Na šestou příčku jsme umístili plod spolupráce značek Softbank, Sharp a Tiffany. Jeho jedinou zajímavostí je „pouhé“ vydláždění celého povrchu 537 brilianty, které z telefonu učinily rychle se zhodnocující investici 2 648 000 Kč. Na svět jich přišlo jen deset a své majitele nalezly za tři dny. Chceme znát jejich jména a co dělají, když se svět hrozí krize.

Příčka 5. – Gresso Royal – Ušlechtilý původ
Korpus z dvě sta let starého ebenu, titanový plát klávesnice u níž je každé jedno 18k zlaté tlačítko osazeno jednokarátovým briliantem. Safírové sklíčko o váze 42k zabraňuje poškození displeje. Gresso do telefonu umístilo i slot na microSD paměťové karty a 2Mpix fotoaparát. Za spojení vznešených materiálů a trochy praktičnosti stavíme Royal na 5. místo. Cena 225 000 Kč

Příčka 4. – Nokia 8800 Arte Pink – Nejlepší luxusní facelift
Peter Alloison obsadil hned dvě příčky a tou nižší je právě facelift Nokie 8800. Extravagantní design je přitažlivý a nutí nás si jej prohlížet znovu a znovu. Neuvěřitelných 680 čirých a růžových briliantů zasazených do korpusu z masivního bílého 18k zlata se zasloužil o cenovku 2 125 000 Kč bez daně.

Příčka 3. – Peter Alloison Princess Plus – iPhone šílenství
Kultovní iPhone se neminul svému vlivu ani ve světě luxusních mobilních telefonů. Tentokrát jej australský šperkařský mág Peter Alloison obložil bílým 18k zlatem s rhodiovou úpravou a slavný tvar iPhonu orámoval 180 brilianty a 138 diamanty s brusem princess. Za a opravdu povedený design a astronomickou cenovku 3 600 000 Kč umísťujeme Princess Plus na třetí příčku.
Příčka 2. – Mobiado 105GMT Gold – Zkrátka umění
Druhé místo patří na první pohled nejpodivnějšímu mobilu, pokud pomineme dubajskou Nefertiti. Okamžitě vás upoutá dvojice švýcarských hodinářských strojků, které ukazují čas. Jejich kalibr obsahuje 25 kamenů a má frekvence 28800 vibrací za hodinu. Telefon je vybaven mimo jiné bluetooth, 1GB interní paměti, 2Mpix foťák a to vše zabaleno v ebenovém dřevě pokrytém 24k zlatem a 274k safírového skla. Vyrobeno bude pouze 50 exemplářů a za dokonalé spojení švýcarské tradice, praktičnosti, neobvyklého designu a na svět luxusních mobilů obvyklých materiálů udělujeme v naší sedmičce Mobiadu 105GMT Gold druhou příčku.
Příčka 1. – Vertu Boucheron – Dědictví Francie
Sláva Vertu předchází své jméno a není to prvně, kdy zanechalo odkaz na slávu minulosti, vzpomeňme Ascent Racetrack Legends nebo Ascent Ti Ferrari. Tentokrát svým výtvorem vzdali hold slavnému pařížskému šperkařskému impériu Boucheron. Výroba této čiré krásy vezme 1000 hodin lidské práce k vymodelování tvaru ze zlatých ingotů, dalších 700 hodin k jejich vyleštění a 500 hodin k ruční výrobě samotného nitra telefonu. Pokud se vám líbí neobvyklý tvar HTC Touch Diamond, pak z Vertu Boucheron vám potečou slzy šťastného opojení. V naší luxusní sedmičce patří Vertu zaslouženě příčka nejvyšší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here