Lake Las Vegas: Dříve než Dubaj, bylo jezero v Nevadě

0
1404
Boeddeker nepatřil k nějakým planým snílkům. Zastával funkci ředitele ve společnosti Transcontinental Properties, a to by určitě nějaký fantasta nezvládl. Naopak, byl to muž ochotný jít za svým snem a nezaleknout se přitom ani těch největších překážek. A teď se rozhodl přestavět místo, kde zatím vládlo jen horko a smrt, na oázu života. Na rozlehlé jezero v soukromém vlastnictví, nalézající se pouhých 27 km od Las Vegas.
V roce 1988 se jím pověřený tým pustil do díla. Bylo potřeba vybojovat nerovný boj s přírodou. Ale stavitelé se nezalekli. Použili jednu z největších lidských zbraní – důvtip. Více něž tři kilometry dlouhým systémem trubek přinutili říčku Las Vegas Wash podělit se o trochu své vody. Tu pak udrželi tam, kde ji chtěli mít, padesáti metrovou hrází obsahující 4,1 milionů kubických yardů zeminy. Stavba hráze si vyžádala 2 roky, celé Lake Las Vegas bylo hotovo v roce 1994. Z ničeho se tak po šesti letech práce vynořil třistadvacetiakrový zdroj vody. Ten začal brzo sloužit těm, pro které byl určen, lidem. Letoviska kolem něj byla stavěna po vzoru severoitalských a to tak, aby se jim vyrovnala, nebo snad dokonce aby je předčila.
Je z čeho vybírat. Loews Lake Las Vegas Resort nabízí 493 luxusních pokojů pro hosty, výběr ze čtyř různých restaurací a dva bazény. Jen pro představu, v pokojích můžete sledovat dění ve světě z tak rozkošné hračky, jakou je 32 palcová plazmová televize. MonteLago Village Resort naopak nabízí možnost vychutnat si pobyt v nádherné vesničce stavěné přesně v toskánském duchu. Hosté se nemusí bát nějakého nepohodlí. Domy jsou mimo jiné vybaveny vlastní CD a DVD knihovnou obsahující rozmanité tituly a rychlým internetovým připojením. Hostům vesničky jsou k dispozici i posilovny, nezbytné bazény a dokonce i konferenční místnosti! Pokud je ještě něco potřeba, je na blízku personál, který vždy ochotně pomůže. Pro ty zvlášť náročné jsou zde Lake Las Vegas Vacation Villas. Zde si lze pronajmout zcela samostatné vily, samozřejmě se stejným komfortem. Pokud si někdo dosud nevybral, nevadí. Vždy lze vsadit na jistotu v podobě Ritz-Carlton hotelu s jeho 349 pětihvězdičkovými pokoji a vysoce ceněným Medici Café.
Jak je vidno, v Lake Las Vegas je mnoho míst, kde lze doplnit ztracené síly. Není se ale třeba bát, že by se zde z člověka stal pecivál. Protáhnout ztuhlé svaly si zde lze v několika golfových klubech, z nichž první otevřel své brány zájemcům už v roce 1995. Příjemné odpoledne lze strávit projížďkou na gondole či rybařením. Pro zvlášť dobrodružné povahy jsou pořádány výpravy do Grand Canyonu nebo do Nevada’s Valley of Fire. Jak už přítomnost jména Las Vegas v názvu napovídá, ani zde nesmí chybět možnost potrápit si nervy při hazardu. O tento typ vzrušení se starají dvě kasina. Pohodlné bydlení, jídlo, sport, krásná příroda, a když se zachce, i hazardní hry, chybí člověku ke štěstí ještě něco? Ale ano, kultura. Naštěstí i v této oblasti to tu žije. Výjimkou nejsou ani koncerty takových osobností, jako je operní zpěvák Andrea Bocelli.

Přívětivá atmosféra umělého jezera vybízí k tomu, aby zde člověk zůstal co nejdéle. Proč ne, za 600 000 dolarů je možné si koupit jeden z pozemků a strávit zde celý život.

Tak to vidíte. Tam, kde dřív nebylo možné dělat nic jiného, než maximálně spěšně procházet, je nyní oáza klidu. Je zde možné se zastavit a naplno si vychutnat přítomnost. Je to ale zároveň symbol touhy překonat překážky a dostat se někam dál. Podobně je na tom třeba Dubaj šejka Mohammeda. Nabízí se dokonce kacířská myšlenka, jestli si Jeho Výsost z Lake Las Vegas nevypůjčila pár nápadů. Nakonec takové Ski Dubai také přináší do ohnivé pouštní říše osvěžení z říše vody (pravda, v poněkud pevnějším stavu).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here