Fascinace týdne: Obědový zážitek přímo na obloze!

0
1415

Jedinečný zážitek při jídle – koncept „Dinner In The Sky“

Už vás nebaví fádní večeře s obchodními partnery, všechny okolní restaurace znáte jako vlastní boty a myslíte si, že u vás nic nepřekvapí? Pak je tu belgický nápad jídla na obloze, a to doslovně, „Dinner In The Sky!“ Kombinace adrenalinu, dobrého jídla a báječného výhledu, opravdový jedinečný zážitek, u kterého se asi nikdo nemůže nudit. Jeden velký jídelní stůl visící ve vzduchu 40 až 50 metrů vysoko s dvaceti lidmi na palubě a delikatesami na stole. Zatímco si vychutnáváte lanýže nebo jiné speciality, stůl se ledabyle otáčí i s vámi až o 180 stupňů tam i zpět, pod sebou máte nekonečnou propast a pro slabší povahy může být problémem polknout jediné sousto. Ale právě zde je přece to tajemství jedinečnosti!

Kuchař eskamotér s posádkou vás usadí do pohodlných křesel, pro bezpečnost večeře posádka každému zapne čtyřbodový bezpečnostní pás a už se pomalu vznášíte vzhůru, zatímco kuchař servíruje předkrm. S rozměry 35 na 15 metrů se nemusí nikdo ani strachovat o nedostatek jídelního prostoru, o okolním prostoru asi není třeba pochybovat. Tento neobyčejný stravovací zážitek přijde na necelých 300 tisíc korun a je dostupný na www. dinnerinthesky.com.

V luxusu napříč Jižní Afrikou

Bezpochyby jeden z nejluxusnějších vlaků světa je Rovos Rail Train obsluhující trasu z Kapského města do lokality Dar Es Salaam, čtrnáctidenní cesta by se dala přirovnat k pobytu v nejprestižnějších hotelech světa. Celý nápad takového vlaku v Jižní Africe přetavil ve skutečnost Rohan Vos, člověk, který získal své jmění  obchodem s automobilovými součástkami. Jelikož si za jeho pravidelné nadstandardní cestování účtovaly místní dráhy nesnesitelné poplatky, rozhodl se, že si postaví svůj vlastní vlak. Koupil tedy pár starých vagónů a nechal je upravit podle svých představ. Dopadlo to asi takto – vnitřní podlahové topení, klimatizace, sprchy i toalety běžného nadstandardu, jak velikostí tak pojetím, velké postele i elektricky ovládané záclonky… K tomu denně čerstvé květiny i plný minibar ve vlastním voze. Celý výlet vlakem stojí orientačně 280 tisíc korun za královské apartmá, ale pozor, takové cestování už nikdy nikde jinde nezažijete!

Versace opět vyšperkoval interiér, tentokrát A319

Vlastně na tomto počinu už není nic tak neobvyklého, Versace v dobách uplynulých takto zkrášlil interiéry Lamborghini, vrtulníků, jiných soukromých letadel i třeba celých domů, ale i tak je stále Versace Versacem a toto dílo lze těžko přecházet. Má totiž vždy svůj osobitý styl a jistý nadhled chladnosti společně se vzpomínkou na antické kultury.  Přestože by se při pohledu do těchto interiérů dalo říct, že je kdokoliv schopen tento design s opakujícím se schématem okopírovat, opak je pravdou a vězte, že by to bylo na první pohled znát i cítit. Tento soukromý Airbus by měl vzlétnout s evropským klientem na palubě na konci roku 2008 a asi o něm ještě uslyšíme.

Černý zázrak F430 od Hamanna, pozor, verze mat!

Německý úpravce má své fanoušky i odpůrce, ale že něco na jeho vozech je, musí nakonec uznat vždy každý. Po sérii úprav Mkových řad BMW se designéři pustili hladově do Ferrari F430, kdo by řekl, že na tomto voze není co vylepšit, spletl by se. Hamann dokázal podtrhnout agresivitu vozu, výraz bojovníka a rváče, supersport působí daleko lačněji po skalpech svých nejbližších konkurentů a potkat se v přímém souboji, asi by měl jasného vítěze.  Černá verze s matným lakem a výraznými oranžovými pruhy i koly působí vyzývavě, provokuje, stejně tak jako provokuje vyklápěním dveří alá Lamborghini. Ale barevné provedení a doplňky neudělají ze lvice salónů krále silnic, proto inženýři od Hamannu tak dlouho hledali, až našli pro Ferrari dalších padesát koníků navíc!

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here