Fascinace týdne: iPhone šílenství přistává v Evropě

0
1200
iPhone se prodává v Británii a Německu, k nám dorazí v novém roce
Neuvěřitelná mánie pokračuje a dál se šíří světem, řádění iPhone v Americe pomalu ale jistě odeznívá a ukazuje se, že prvotní boom by se mohl pomalu rozplynout. I proto se Apple rozhodl snížit za oceánem cenu, zatímco nová vlna poptávky by se měla zvednout postupně v Evropě. Jako první prorazil s iPhone operátor O2 na britský trh, následuje ho německý T-Mobile, který by se měl stát výhradním distributorem ve všech zemí, kde má své sítě. To by znamenalo po novém roce i u nás… Úspěch iPhone je vskutku neskutečný a překonává veškerá očekávání, Apple tak i přes pokles zájmu o jejich operační systémy boduje na nových trzích s mobilními telefony, notebooky i osobními počítači s neobyčejným designem. iMánie zachvátila svět a stále pokračuje, Steve Jobs – CEO společnosti Apple, si může mnout ruce. (Dříve vedl i společnost Pixar, článek zde.)
Díky úspěchu iPhone si může Apple diktovat podmínky, podmínky dříve nemyslitelné a pro ostatní výrobce telefonů nepředstavitelné. Technologická hračka s tím nejpřitažlivějším designem, jaký si svět zatím dokázal představit, se totiž prodává za plnou cenu a současně s tarifem na 18 až 24 měsíců. Z používání telekomunikačních služeb pak poplynou do Applu další příjmy, znovuzrozený výrobce dostane 10% z příjmů. Pořád neuvěřitelná success story? Applu těžko teď něco zlomí vaz a dostává se na technologické výsluní, kde chtěl být již před několika lety. Lidé jsou nadšeni, operátoři také, ale brzy se všichni dostanou do stavu, kdy iPhone komunita naroste do ohromných rozměrů a bude si vyžadovat větší a větší pozornost. Úspěch je ale také pod drobnohledem akcionářů a každý nevysvětlený krok, každé zaváhání je trestáno poklesem cen akcií. Málokdo totiž před lety čekal, že se Apple opětovně zvedne a zahájí takový frontální útok na pozice tradičních konkurentů. Světe div se, Steve Jobs a Apple jsou již kompletně zpět! S hladem žraloka a uměním Picassa!
Kitano Yacht, maximalistický rozvoj drakování…
Znáte kiting, česky drakování? Novou zábavu, sport vzniknuvší kombinací několika jiných? Základem je drak poháněný větrem, který vás někam táhne, a vy mu dáváte směr. Za drakem můžete jezdit na lyžích, snowboardu, bruslích, tříkolce… V podstatě na čemkoliv si vzpomenete. A právě touto novodobou aktivitou, která se velmi rychle proslavila a stala oblíbenou po celém světě, se inspiroval designer Stefanie Krücke. Ten navrhl neobyčejné řešení s názvem Kitano Yacht, jachtu taženou drakem, který oproti klasickým plachtám dokáže efektivně zachytit sebemenší vánek a vytvořit z něj zdroj energie pro opravdu svižnou jízdu. Tato kombinace ale nekončí jen netradičním řešením, současně nabízí luxusní pohodlí osmi osob na palubě a stává se tak možností adrenalinových zážitků při kotingu stejně jako klidných večerů na moři. Jedná se opět o velmi revoluční návrh a nápad z řad studentů designu, naposled jsme zmiňovali italský hon na sen Lamborghini.
Jaeger-LeCoultre Gyrotourbillon, hodinky za 27 milionů korun!
Nejenže takto drahé hodinky v dokonalé komplikaci dokázala prestižní švýcarská Jaeger-LeCoultre firma vyrobit, ale dokonce je i za milion euro prodala. A tím opět popřela strach z ekonomické krize, která by mohla ohrozit fungování právě těchto nejvybranějších značek zaměřujících se na svět luxusu. Hodinky Gyrotourbillon jsou pokryty 459 diamanty o váze 59 karátů. “Bez kamenů a šperkařské práce se obvykle prodávají za cenu kolem 290 tisíc eur, zhruba 7,8 milionu korun,” uvedl generální ředitel společnosti Yves Meylan. Právě typ Gyrotourbillon se již několik let řadí mezi nejsložitější a nejlépe hodnocené hodinky značky, a dokonce se několikrát dočkaly významných hodnocení mezi nejlepšími hodinkami světa.

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here