Fascinace týdne: Nejlepší hotely světa 2007

0
1336

Nejlepším hotelem světa je Oberoi Udaivilas

Známý americký magazín Travel + Leisure v průběhu týdne zveřejnil inovovaný žebříček nejlepších hotelů světa pro aktuální rok, z loňského třetího místa na špičku vyskočil indický komplex Oberoi Udaivilas a nechal tak za sebou vítěze z roku 2006 – jihoafrický hotel Singita Sabi Sand. Na třetím místě se hřeje The Oriental v Bankoku, a jistě jste si také všimli, že na pomyslných stupních vítězů není žádná destinace západního světa. Tureckou pobočku Four Seasons v Istanbulu lze na čtvrtém místě již částečně považovat za zástupce Západu, ale následující londýnský The Milestone hotel a italský Relais Il Falconiere jsou konečně opravdovými zástupci naší kultury.

Nejlepší hotelový komplex světa Oberoi Udaivilas se nachází na březích jezera Pichola a je dostupný pouze lodí, celý hotelový komplex je opravdu gigantický a zahrnuje vše přes bazény a fontány až po lázně i restaurace. V hotelu se nachází 63 „klasických“ pokojů, 19 nadstandardních s polo-soukromými bazény a tři luxusní apartmány se soukromými bazény, oddělenými prostory pro stravování a s nejlepšími možnými výhledy. Nejokázalejším apartmá je Kohinoor o rozloze téměř 250 metrů čtverečních zahrnující vlastní nádvoří s fontánou, obrovský vlastní bazén, pokoj s krbem i vlastní dřevěnou saunu. Na konci článku se můžete podívat i na videa z tohoto báječného hotelu snů a současně si stáhnout wallpapery světové hotelové trojky The Oriental v Bankoku.

Boeing si plní sny s létajícím hotelem 787 Dreamliner

V noci z neděle na pondělí, 8. července 2007, byl vyroben první dlouholetý sen amerického velkovýrobce Boeing – typ 787 Dreamliner. A toto datum dokončení a představení nebylo náhodné, v americkém formátu zápisu totiž charakterizuje právě označení nového „zeleného“ letounu 787.  Dlouhých dvanáct let čekal samotný Boeing i mnoho aerolinií na nové letadlo, poslední novinkou byl totiž typ 777 z roku 1995. Nyní se vše mění, nové letadlo by mělo představovat revoluci v přístupu ke spotřebě i využití nejmodernějších materiálů. A i díky nahrazení tradičního hliníku karbonovými vlákny má být spotřeba letadla až o 20% nižší. To bude mít přínos jak pro často kritizovanou ekologii letecké dopravy, tak i pro dopravce, kterým výrazně poklesnou náklady. Právě u dopravců panuje vyložený hlad po novém typu Dreamliner, Boeing již eviduje na 677 objednávek od 47 různých zákazníků. 787 byl měl vzlétnout někdy v srpnu a poté se naplno rozběhne masívní výroba, která má uspokojit rostoucí poptávku. Obrovská poptávka je dána i nedostatkem konkurence v tomto sektoru, přestože cena se pohybuje mezi 146-200 miliony dolarů (zhruba 3-4 miliardy korun).

Rolls-Royce Phantom Drophead Coupe za 33 miliónů korun

Těžko soudit, jak jinak by mohl RR Phantom dosáhnout takové tržní ceny než charitativní aukcí. Ty jsou spolehlivým zdrojem růstu ceny, a asi je to dáno nejen filantropistickou motivací kupujících pomoci potřebným, ale i vědomím, že automobilka Rolls-Royce si nevytvoří nepřiměřený zisk. Běžná cena tohoto rozmařilého skvostu, kombinace kabrioletu a kupé, se pohybuje na deseti milionech korun a vozí se v něm sice zejména šejci, ale občas se v tomto 2,6 tunovém korábu představí i američtí rapeři. Co se designu týče, u RR vždy záleží hodně na vkusu, a když bychom pominuli, že se jedná právě o tuto prestižní značku, nemusel by být zájem o vozy takový. I přes lehce kontroverzní vzhled se má neobyčejná limuzína čím pochlubit, uvnitř bije chlouba o výkonu 453 koní se skvělým průběhem krouticího momentu, 75% maximálního momentu lze totiž využít již od tisíce otáček a tak i s automatickou převodovkou drobeček zrychlí z klidu na stovku za 5,9 sekundy. Výtěžek z aukce putoval do Elton John AIDS Foundation.

Úspěšný a příjemný nový týden
Vám za tým Dreamlife.cz přeje
Tomáš Novotný

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here