Fascinace týdne: Nejžádanější auta planety!

0
1225
Bugatti Veyron dokáže zrychlit z nuly na 100 km/h pod 2,5 sekundy, vyvine rychlost přes 400 km/h a je královnou nejdražšího produkčního vozu světa. Nevěříte? Ale ano, Veyron určitě znáte z našeho článku Bugatti Veyron: Vive Le Roi! A i přestože stojí kolem třiceti miliónů korun a vyrobí se jich ročně 300, čekací doba na novou hračku je přes 10 měsíců – samozřejmě za předpokladu, že se vám podařilo dostat se na seznam čekatelů. Všechny tyto fascinující čísla však neznamenají nic, mrknutím oka je smaže šílený Koenigsegg CCX – jízdní a výkonnostní vlastnosti má v podstatě shodné a koupíte jej za poloviční cenu! Že byste ho brali? Ale kdepak, ročně se dostane pouze na dvacítku nejšťastnějších zájemců… (Kdybyste uvažovali o předchozím modelu CCR, přečtěte si náš článek.) Takže kde by mohla být skulinka dostat se k nějakému luxusnímu vozu, ke špičce automobilové technologie planety?
Ferrari schválně udržuje výrazný převis poptávky nad nabídkou u svých nových vozů, tudy cesta taky nevede. Pokud však nechcete opět čekat více jak dva roky – běžná čekací doba, a přitom se ještě nechat několikrát přeskočit věrnými zákazníky, kteří mají VIP přednost. Podobný přístup ke svým zákazníkům má i Lamborghini, Rolls-Royce, Aston Martin nebo Bentley. Všechny tyto značky totiž objevily efekt vzácnosti, takže pokud produkují limitované série, trh sám táhne cenu vpřed, která se díky ojedinělosti vozu stává až druhotným prvkem výběru vozu.
A zatímco na skvělé Lamborghini Murciélago LP640 za 6,2 mil. Kč (viz náš článek zde) byste čekali nejméně 18 měsíců, nového Lamborghini Reventon představeného před pár dny se pravděpodobně nedočkáte nikdy – už během premiéry na Frankfurtském autosalonu, i přes svou téměř nekonečnou cenu více jak 28 miliónů korun, byl sestaven pořadník pro tento ďábelský stroj. Lamborghini si totiž přestalo hrát s maličkostmi, vzalo pekelnou techniku LP640 a dalo jí ochutnat design stíhačky F-117 Nighthawk. Tak vznikl krutovládce s názvem Reventon, dříve známý býk, který v roce 1943 svou dravostí roznesl na kopytech toreadora Felixe Guzmana.
A pokud jste s výběrem nyní úplně v koncích, zkuste zvážit další faktory hodnocení luxusních supervozů. Jeden z nich může být žebříček vozů vyvolávajících největší závist, proč tedy svým úspěchem a novým vozem nepoškádlit souseda? Špičce žebříčku dominují auta jako Ferrari F430, Aston Martin DBS nebo ručně vyráběný gentleman Morgan Aero 8 i Aeromax, na ty se ale také čeká přes dva roky, Aeromax dokonce bude touto dobou pravděpodobně vyprodaný.
Hummer H2 zpěvačky Fergie v aukci
A pokud sníte trochu jiný sen, podobný spíševelkému množství amerických rodin – vlastnit vůz po nějaké slavné osobnosti, máte právě ojedinělou příležitost si sen splnit. Americká zpěvačka a herečka Stacy Ann Ferguson známá pod jménem Fergie prodává svůj Hummer H2. Brutální a luxusní limuzínu H2, o které můžete číst v tomto článku, si zatím cení v přepočtu na 1,2 milionu korun, a to i přestože reálná cena je přinejmenším dvojnásobná. Na eBay můžete sledovat, zda nabídky porostou anebo lidé na tuto hru nepřistoupí, zpěvačka hip-hopové skupiny Black Eyed Peas se vlastnictvím tohoto vozu asi snažila začlenit do klasické rapperské skupiny. Ale když je Hummer na prodej, asi se jí to moc nepovedlo. Je škoda, že takový charismatický vůz zneužívají celebrity pro předvádění něčeho, co jim samotným schází.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here