Fascinace týdne: Nejdražší postel na světě

3
1612

Společnost Parnian byla založena v roce 1977 v Arizoně Abdolhayem a Parvanehem Parnianovými a již 33 let v rukou této rodiny podniká na trhu s nábytkem. Firma se specializuje na nejmodernější nábytek současného světa. Navrhuje ale také nábytek pro nejvýznamnější lidi na světě, úspěšné ředitele, vedoucí, královské rodiny a samozřejmě také celebrity.

Nová postel od Parnian je skutečným zázrakem. A Parnian je na svůj exkluzivní kousek řádně hrdý. Umístila se totiž na prvním místě v soutěži Veneer Tech Craftsman´s Challenge v kategorii nábytek pro rok 2010. Ani nejdražší stůl ale nezůstává pozadu. Ten se také chlubí vítězstvím v soutěži pro tento rok, ovšem v kategorii obchodní vybavení.

Model postele, který vidíte na obrázku, se jmenuje Západ slunce. Je vyroben z ebenového dřeva, mahagonového dřeva Sapele a javoru s lesklým lakem. Tato úžasná postel se může pochlubit dvěma LED diodami. Jedna je pro kouzelné podsvícení a druhá prakticky ozařuje dva připojené noční stolky se zásuvkami.

Dominantním prvkem tohoto modelu postele je designově vytvořené slunce na čele postele. Tento efekt nekončícího slunce byl dosažen díky řezání tenkých kousků dřeva na malé klínovité kousky, které se poté skládají postupně od středu slunce směrem ven. Tímto složitým způsobem vznikne krásný kruhovitý efekt.

Jak uvádí prezident společnosti Abdolhay Parnian, záměrem nebylo vytvořit drahou postel. Úmyslem bylo vytvořit něco originálního, nenapodobitelného, perfektního, něco, z čeho si každý sedne na zadek. Tvoření designnového nábytku je totiž bráno jako každé jiné výtvarné umění. To se samozřejmě povedlo na jedničku, umění se skloubilo s užitečností.

Pro soukromé klienty se samozřejmě vypracovávají mnohem komplikovanější verze s různými doplňky a vychytávkami. K standardní posteli si můžete přát držák na iPod, nabíjecí stanici, vysunovací a otočný televizor a počítačový monitor, skryté úložné prostory, doplňky ze zlata a nerezové oceli. Aby se vám spalo jako v bavlnce, na zakázku vám vyrobí tu nejlepší matraci z přírodních materiálů, jako jsou vlna, bavlna, latex nebo žíně

Postel si můžete prohlédnout i na vlastní oči v centrále v Scottsdale nebo v showroomu. Cena se pohybuje od 38 000 amerických dolarů a může dosáhnout až k závratné sumě 210 000 amerických dolarů. Vše záleží jen na vás, jakým doplňkům a materiálům dáte přednost.

V tom nejluxusnějším provedení za postel můžete zaplatit v přepočtu skoro 4 miliony korun. V tomto případě se dá očekávat spaní jako v pohádce se sladkými sny a žádným nepříjemným převalováním. Investice do kvalitního spaní se jistě vyplatí.

3 KOMENTÁŘE

  1. Dreamlife by měl radši lidi učit jak k bohatství (duchovnímu i materiálnímu) dojít a ne jak se peněz rychle a zbytečně zbavovat.

  2. Ač se mi tato postel taky nelíbí, nesouhlasím s tím, že by Dreamlife měl nabízet články jen jak dosáhnout bohatství. Dosáhnout úspěchu je především individuální věc, na které by se měl každý sám zamyslet, tyto články vám opravdu nepomohou. Naopak články jako je tento, o luxusních dílech, člověk se vždycky pozastaví nad tím, kam až jsou lidé schopni posunout hranice. Má odpověď je, jen tak dál.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here