Fascinace: Stoleté šampaňské a oběd s hvězdou

0
1518

Od roku 2008, kdy Hongkong zrušil svou vyhlášenou 40% daň na veškerý alkohol, je tento region známý i jako pořadatel těch nejdůležitějších světových aukcí s vínem. Poptávka se ozývá především od bohatých Číňanů. „Když jsou lidé úspěšní, chtějí si plody svého úspěchu užívat,“ říká Charles Curtis, šéf oddělení vína asijských poboček aukční síně Christie’s.

Poslední taková aukce raritních vín se konala 3. a 4. září letošního roku a mezi stovkami položek se našla také jedna nabídka, která přilákala i lidi, jež si na víno zrovna dvakrát nepotrpí. Aukční položka číslo 519 totiž vedle milovníků vína oslovila i fanoušky amerických filmů, zejména „nejvíc sexy ženy“ podle časopisu Esquire (2006) či „nejvíc sexy celebrity“ podle Playboye (2007). Ano, výherce měl možnost se osobně setkat a poobědvat se Scarlett Johansson.

„Kdo by nechtěl poobědvat se Scatlett Johansson? Patří k velkým milovnicím šampaňského a podle mě je to fantastické spojení,“ poznamenal Curtis. „Mnoho lidí aukce přiláká kvůli různým aspektům – zasahuje to široké publikum. Pomáhá nám dostat se za hranice naší obvyklé skupiny klientů.“

Oficiální název položky však zněl Moët et Chandon –Vintage 1911, a to rovnou v množství 6 kusů. Stoleté šampaňské do aukce věnoval přímo výrobce Moët et Chandon a od něj pochází i nápad angažovat v aukci tvář svých reklamních kampaní. Odhadovaná částka se pohybovala v rozmezí 48 000 až 64 000 amerických dolarů, tento odhad se ale týkal výhradně 6 lahví šampaňského, zabalených v luxusním koženém boxu od Louise Vuittona. Na finanční odhad setkání s hvězdou filmu Ztraceno v překladu si zřejmě nikdo netroufl.

Vzhledem k tomu, že konečnou částku již známe – bylo to úctyhodných 100 000 dolarů, můžete si cenu setkání se Scarlett lehce spočítat sami. Pro úplnost zbývá dodat, že celá vydražená částka za tuto položku bude věnována čínské dobročinné organizaci pro ochranu přírody Nature Conservancy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here