Fascinace: Nejvýše položená restaurace At.mosphere

0
1490

Jistě znáte tolik omílanou větu, že Dubaj je minulost a budoucnost patří Abu Dhabi. Dubaj se s touto frází nehodlá smířit, a proto dělá, co může, aby se minulost stala budoucností. Prvním esem bylo vybudování samotného nejvyššího mrakodrapu na světě Burdž Chalífa, který se nakonec se 162 patry vyšplhal až do výšky 828 metrů. Nyní se k němu připojí další nej. Je to nejvýše položená restaurace na světě.

V neděli dne 23.01.2011 nastal slavností den, kdy byla tato skutečně unikátní restaurace otevřena. Je položena neuvěřitelných 442 metrů nad zemí, ve 122. podlaží nejvyššího mrakodrapu současnosti, kterým Burdž Chalífa v Dubaji bezeporu je. Symbolicky bylo do vzduchu vypuštěno přes 400 balónků.

Otcem celého projektu je designér Adam Tihani. Pro své hosty připravil nezapomenutelný zážitek. Budete si připadat jako v luxusní jachtě, která pluje ve vzduchu. Budete hodovat doslova v nebeských výšinách. To je koncept, kterým se už takto neobyčejná restaurace stává nezapomenutelným zážitkem na celý život.

At.mosphere se nachází pouze dvě patra pod nejvyšší vyhlídkou a observatoří „At the Top“, která je ve 124. patře. Restaurace je celá prosklená a přes rozlehlá okna vidíte nádhernou nadčasovou krajinu celé Dubaje. Nikde ani památky po hluku z ulice nebo jakémkoliv jiném. V klidu si vychutnáte svou dávku odpočinku a navíc se dobře najíte.

Ve většině restauraci však hraje hlavní roli jídlo. Jaký je tedy gastronomický koncept restaurace? Jedná se o grill room s velkým salonkem. Velký důraz je kladen na význam slunce, kterému jste tak blízko. V nabídce najdete obědy, odpolední snacky, přípitky a večeře. Jídlo zde musí být vynikající, aby vám za žádnou cenu nezkazilo ten nádherný požitek z výhledu, může ho snad jedině ještě umocnit. Základ nabídky tvoří exotické mořské plody, menu ale bude sestavováno především podle sezónní nabídky. Výška restaurace je přímo úměrná cenám pokrmů. Předkrm si můžete dopřát okolo 900 korun. Hlavní jídlo už vyjde na 1600 korun.

Restaurace položená skoro půl kilometru nad zemí nemusí odradit ani ty největší akrofobiky. Vše je navrženo tak, aby se všichni cítili dokonale. Restaurace nabízí velký prostor až pro 210 návštěvníků, kterým je poskytnuta dokonalá dávka bezpečí a luxusu. A pokud přesto netoužíte po výhledu, jistě dostanete stůl v jednom z útulných koutků.

Pokud se někdy chystáte do Dubaje, je tato restaurace nevyhnutelnou atrakcí. Díky ní získáte úplně nový rozhled…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here