BMW Hurricane RR: Nejrychlejší sedan na světě

1
1545

Když chcete sporťák, koupíte si Ferrari nebo Lamborghini. Když chcete kvalitní luxusní sedan, koupíte si pořádné BMW. Ale co když je najednou v nabídce dva v jednom? Můžete mít krásný sedan, který jede rychleji než kdejaký sporťák. S příznačným jménem se vám představuje ďábel mezi sedany BMW Hurricane RR.

G-Power M5 Hurricane RR je vytuningované BMW M5 E60. Nejprve tu byla varianta Hurricane RS, která v listopadu 2008 stanovila nový světový rekord nejvyšší rychlosti v kategorii sedanů. Rychlost se zastavila až na hodnotě 367,4 km/hod. To ale pro G-Power nebyla konečná stanice, spíše to byla výzva do budoucnosti, která je ale dnes již překonána.

Nový Hurricane RR tuto hranici překonal již v srpnu minulého roku. Na vysokorychlostním okruhu se sedan pochlapil a vytáhl rychlost na těžko uvěřitelných 372,1 km/hod. Ptáte se, jak je to možné a co tajemného by se mohlo skrývat pod kapotou? Žádné tajnosti, pouze maximální využití všech aspektů k co nejvyššímu výkonu.

Kouzlo se skrývá v dvojitě přeplňovaném čtyřventilovém desetiválci. Ten má výkon 588 kW (800 koní), který můžete využít až při 7500-8000 otáčkách/minutu. Lepší využití vzduchu zajišťují větší a lépe pracující kompresory ASA T1-316, než byly v předchozím Hurricane RS. Maximální výkon umožnilo ochlazování stlačeného vzduchu z kompresorů, ten umožňuje teoretický výkon až 662 kW (900 koní). Hodnota točivého momentu je 800 Nm při 5000 otáčkách/minutu.

Z 0 na 100 km/hod se dostane za 4,35 sekund. Na 200 km/hod je to 9,5 sekund a 300 km/hod vůz pokoří za 25,8 sekund.

Další změnou byla samozřejmě hra na kilogramy. Některé klasické části byly nahrazeny hliníkovými. Váha ale stále zůstává na hranici dvou tun, což je pro sportovní automobil stále vysoká hodnota. Dále si zde technici pohráli s elektronikou a změny se dočkala také kola. Hurricane RS měl klasická dvacetipalcová kola značky Silverstone Clubsport, současné RRko se chlubí o chlup menšími devatenáctipalcovými kovanými koly. Z pneumatik bylo vsazeno na Michelin Pilot Sport.

I karoserie byla upravena pro dosažení vyšší rychlosti. Jedná se o karoserii body kit Highline díky níž byly upraveny nárazníky, prahy a zadní přítlačné křídlo. V interiéru vás jistě mile překvapí volant čalouněný perforovanou kůží Nappa a rychloměr do 400 km/hod.

Máte tedy stále chuť projet se v klasickém supersportu nebo vás láká i tento zázrak od BMW a G-Power? Pokud je pro vás Hurricane láskou na první pohled, připravte si přibližně 7 milionů korun.

A práce G-Poweru nekončí, v lednu 2011 byl představen nový Hurricane, tentokrát přestavěný na LPG. Nechte se tedy překvapit, na co všechno se můžeme ještě těšit…

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here