Fascinace: Luxusní apartmá ve vyřazeném sovětském letounu

0
1400
Zarezervuje si své místo v téměř 40metrovém letadle, které kdysi bylo schopné pojmout až 120 pasažérů plus 4člennou posádku! V rámci maximalizace pohodlí byl počet míst striktně omezen pouze na dvě, což tomuto neobvyklému hotelovému pokoji přináší jistý punc exkluzivity. Dalším lákadlem je potom autentický kokpit, který se stal snad jedinou částí letadla, které se rekonstrukce obloukem vyhnula. Usedněte na sedadlo pilota a uvěřte na okamžik, že jste to právě vy, kdo se nyní připravuje ke startu a udává směr nešťastnému letadlu, které by se po několika desetiletích letecké nečinnosti rádo vrátilo do vzduchu. V tom mu bohužel z pochopitelných důvodů pomoci nemůžete, místo v kokpitu je vyhrazeno skutečně pouze vaší představivosti a ne skutečným velkým činům. Přepadne-li ale i vás nezkrotná touha po létání, není problém si na místním letišti zajistit vyhlídkové lety, výlety helikoptérou a nebo pro milovníky adrenalinu také seskoky padákem.
Jakým vybavením vás bude hýčkat samotné apartmá? K dispozici budete mít veškeré luxusní vybavení, jež zahrnuje jacuzzi, saunu, minibar, velkoplošnou telezici s moderním DVD přehrávačem a sbírkou DVD, vlastní kuchyň, bezdrátový internet, klimatizaci a také neobvyklý výhled na ranvej letiště v Teuge.
Pojďme nyní ještě podrobněji nahlédnout do historie letadla. Jedná se o legendární sovětský Iljušin 18, který byl sestrojen v roce 1960. V prvních letech byl využíván jako vládní letoun Německé demokratické republiky a sloužil pro účely cestování vysoce postavených funkcionářů, včetně generálního tajemníka Ericha Honeckera. Mezi lety 1964 a 1986 ho východoněmecká letecká společnost využívala pro lety na Kubu, do Sovětského svazu, Číny či Vietnamu. Krátce po sjednocení Německa byl letoun přebudován na restauraci a nejnovější informace už známe.
Letiště Tauge leží uprostřed trojúhelníku, jenž tvoří historická města a obchodní centra Deventer, Apeldoorn and Zutphen. Milovníci přírody zajisté navštíví přírodní rezervaci Veluwe nebo rekreační areál Bussloo, který nabízí oblíbené možnosti, jako je plavání, rybaření, potápění, procházky, jízdu na koních i golf. Najdete zde také vyhledávané luxusní lázeňské středisko Thermen Bussloo.
Rozhodli jste se strávit pár nocí v tomto neobvyklém leteckém apartmá? Připravte si potom minimálně 350 eur pro dvě osoby za jednu noc. Letoun vám bude k dispozici od 15:00 v den vašeho příjezdu do 11:00 dne odjezdu. Jedinečný zážitek si ale ve svých myslích budete uchovávat mnohem déle…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here