Fascinace Speciál: Nej kousky čtvrtmiliardového mmotion’07!

0
1210
VW Phaeton Lounge (cena 65 mil. Kč)
Na světě existují pouze dva kusy této nejluxusnější limuzíny, interiér působí pohodlněji než obývák většiny z nás – kožené sedáky, dřevěné obklady, sedmnáctipalcové obrazovky, internetové připojení a další… S délkou 6,8 metru se jedná o opravdu nepřehlédnutelnou limuzínu. Pochopitelně pod kapotou naleznete odpovídající dvanáctiválec s výkonem 420 koní, nejvyšší rychlost byla omezena na 180 km/h.
Lamborghini Murciélago LP640 Versace (cena 12,5 mil. Kč)
Dravost tohoto býka rozdupávala všechny vozy v okolí, jeho horký a rozzuřený dech spaloval veškerou konkurenci a při nastartování 6,5litrového dvanáctiválce se rozklepaly kolena všem přítomným, sousedící Ferrari i Maserati se krčily v rohu. Je to neuvěřitelné, ale tento vůz má auru! A s úpravou interiéru od prestižního módního návrháře Gianniho Versace se tento kousek stal opravdovým unikátem. Na světě jich je pouhých dvacet, tento měl na štítku ve voze a v certifikátu číslo 17/20.
Ferrari 430 Scuderia (cena 6,5 mil. Kč)
Sice tentokrát Ferrari zůstalo v pozadí dvou sousedících Lamborghini, o jeho kvalitách si ale nikdo netroufl pochybovat a kdo ví, jak by vše dopadlo, kdyby F430 Scuderia vyzvala hýčkané a módní LP640 Versace na závodní okruh. Je dost možné, že by si na italském metrosexuálovi pěkně smlslo. Ne nadarmo se na vývoji vozu podílela legenda Michael Schumacher, to už je záruka dravosti. Každý vůz si zákazník může individuálně přizpůsobit vlastním představám, je možné si objednat snížení hmotnosti nebo vytvoření vlastní charakteristiky vozu.
Supersport Gumpert Apollo (6,3 mil. Kč)
Gumpert Apollo, vůz, který si postavil pro radost bývalý sportovní ředitel značky Audi – na této pozici pracoval neuvěřitelných třicet let. A asi dostal chuť na trochu uvolnění, strhnul kravatu, roztrhl košili a podnítil vznik maximalistického supersportu. Žádné kompromisy, čistá střela. Motor V8 biturbo s výkonem 650 koní, maximální rychlost 360 km/h, zrychlení z klidu na 200 km/h pod 9 sekund. Už asi chápete, proč se Apollo tvářilo vůči ostatním modelům lhostejně. Exhibice má toto auto možná rádo, ale rvát asfalt na závodních tratích mu sedí více. Jednoduše, kravata mu nesluší.
Maserati GranTurismo (cena 3,3 mil. Kč)
Toto je jiný med, uhlazený italský švihák se šarmem od Pininfariny, luxusní sportovní vůz, který při absenci Aston Martin hrdě vzpínal hruď. GranTurismo je naprosto jiným italem, odlišným jiných modelů, nejen zaměření vozů, ale celkový vzhled se výrazně liší od ostatních konkurentů. A zjevně to funguje po celém světě, i v ČR je již tento model pro příští rok vyprodán – takže čekací lhůty překračují dvanáct měsíců. Zatím si tedy můžete při čekání zajít na golf, jak jsme se dozvěděli, 80% majitelů vozů Maserati jsou vášnivými golfisty.
Premiérový Lexus L600h (cena 2,9 mil. Kč)
A další jiný šálek kávy, Lexus se pyšní nenápadným luxusem – není to žádná německá agresivita a nabubřelost ve stylu Mercedesu. Navíc se mateřská Toyota úspěšně chlubí dokonalými výrobními technologiemi a nejvyšší spolehlivostí ve většině tříd. Šušká se, že přísnost a preciznost při lakování modelů Lexus je na vyšší úrovni než u Rolls-Royce. Kdo by tomu věřil! A když k tomu přidáte péči Lexusu o životní prostředí, tohle auto vás vezme za srdce. Uvnitř naleznete pětilitrový osmiválec v kombinaci s elektromotorem s výkonem 445 koní a také objevíte kouzlo nové technologie – přední LED světlomety.
Gramofon Clearaudio Statement (cena 2,5 mil. Kč)
Postele Hästens nemá cenu opakovat, v našem článku bylo řečeno vše a jejích pohodlí musí uznat každý. Co bylo ale na mmotion’07 opravdovou raritou, je gramofon přehrávající vinylové desky s absolutní dokonalostí zvuku. V tomto oboru je gramofon považován za to nejlepší, co můžete mít, a to nejen při pohledu na extravagantní design, ale hlavně při poslechu. Cenovka 2,5 milionu korun tak nikoho nepřekvapí.
Kolo Colnago for Ferrari 60th (cena 269 tis. Kč)
Partnerství, které již slaví druhé desetiletí, jeden z partnerů dokonce šesté desetiletí, to je důvod pro krásný dárek. Řeč je o značkách Colnago a Ferrari, pro upevnění jejich partnerského svazku výrobce kol připravil k šedesátým narozeninám Ferrari speciální limitovanou edici jízdních kol se závodními prvky a dokonalým zpracováním. Model „Colnago for Ferrari 60th“ přijde na více než čtvrt milionu a máte jistotu nejen ojedinělosti a kvality, ale také, že jste si koupili to nejlepší v tomto oboru. Stejně jako je to s koupí Ferrari.
Mmotion’07 nebyl ale pouze o těchto modelech, byly tam desítky dalších krásných exponátů, desítky příjemných lidí, kteří tyto značky prodávají nebo se podílí na jejich růstu a dokonalou atmosféru příjemné dokreslovala klidná klavírní hudba. Ale to nejlepší mělo teprve přijít. Vrcholem exhibice se stala dražba legendárního skútru Vespa, který byl pod dohledem hlavního designéra přehlídky mmotion’07 technologií airbrush upraven do emotivních a dravých barev charakteristických pro celou výstavu. Vznikl tak jedinečný exponát, který byl doplněn typickými přilbami ve stejných barvách a vytvořil tak velmi atraktivní komplet. Mmotion’07 stejně jako jeho předchůdci nezůstal opět lhostejný vůči svému okolí, proto výtěžek z aukce poputuje na charitativní účely – Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek.
Nepřehlédněte wallpaper galerii z letošní akce, ta se velmi povedla a dokonale zachycuje neopakovatelnou atmosféru celé exhibice i emoce exponátů. O fotografie i wallpapery se postaral nový fotograf našeho magazínu Dreamlife – Jiří Neubert.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here