Fascinace: iPad diamantový, iPad prodávaný

0
1325

Odhady týkající se prodeje iPadu nebyly ke společnosti přímo velkorysé – o iPadu se široce začalo diskutovat spíše jako o evolučním zařízení (mluvíme zde o degradaci na běžné zařízení, které přinesl nutný technologický vývoj), přestože Steve Jobs o iPadu prohlašoval, že se jedná o naprosto revoluční zařízení.

A co přesně odborná i neodborná veřejnost odsuzovala na tomto zařízení a proč byl iPad v prvopočátcích přijat jen velmi vlažně? Pokud nebudeme mluvit již o samotné filozofii Apple produktů (která se některým jedincům vůbec nezamlouvá) – jako největší přešlap působí absence podpory flash aplikací, chybějící webkamera či v dnešní době standardní multitasking. A z těchto malých chybiček vznikají předsudky a závěry.

Mínění analytiků a IT oddborníků však někdy klame a tato výjimka dostatečným způsobem potvrdila pravidlo. Prodej iPadu totiž doslova láme rekordy, jelikož počet prodaných kusů během prvních pár dnů překonal magickou hranici 700 tisíc. To znamená, že iPad se stal v první fázi prodeje populárnějším, než byl jeho předchůdce, chytrý mobilní telefon iPhone. Toto číslo však není po přehodnocení žádnou hranicí, nýbrž jen odrazovým můstkem pro ještě větší úspěchy. Prodejnost tohoto produktu zkoumala velká řada společností, ale zaručeně nejvyšší číslo uvedla výzkumná společnost iSupply – zhruba 7 milionů kusů.
 
Stále zde ale mluvíme o ‚klasickém‘ iPadu, jehož cena se v přepočtu pohybuje někde okolo 10 000 korun českých. Jestli-že se ovšem zajímáte o trošku exkluzivnější zboží, následující řádky jsou tu právě pro vás.

Ihned po zahájení prodeje zařízení iPad bylo oznámeno společností Mervis Diamond Importers, že se chystá něco velkého, co zaujme především milovníky vysokého životního stylu a luxusní elektroniky. Bude se jednad o iPad hustě pokrytý 11,43karátovými diamanty. A jak je již zřejmé – cena iPadu se tím pádem o nějaký ten dolar zvedne. Ve výsledku lze tedy počítat s cenou blízkou částce 380 000 korun českých.

Jestli je pořizování ať klasického či diamanty osazeného iPadu na místě, to ponecháme na vás. Uvedení tohoto produktu na trh však může mít pozitivní dopad na každého z vás! IPad, původně považovaný za outsidera, boří Apple rekordy a vydělává této společnosti pohádkový kapitál. Vezměte si z tohoto krátkého příběhu ponaučení a nikdy se nikým nenechte nazývat outsiderem. Vy na to máte!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here