BMW řady 7: Splynutí technologie s luxusem na scéně!

0
1456
Tradiční číselné označení 7 ve spojení s třemi písmeny BMW je legendou, která se předává z úst do úst a s obdivem se na ni při tomto zjevení vzhlíží. Německá automobilka za více než třicet let existence této modelové řady dokázala uhranout téměř každého fanouška luxusních a přitom sportovně laděných vozů. Málokterá značka, a málokterý model si dokáže takto držet svůj styl po několik desetiletí. Aniž by jeho lesk vybledl nebo hvězda vyhasla, právě naopak, s každou modelovou řadou září stále silněji a výrazněji!
Somatotyp zamýšleného vládce své třídy je opět o poznání svalnatější, a proto pochopitelně i výkonnější. Posílení v řádech centimetrů do všech směrů vyjma šířky přináší další vzkvétání maximalistického pojetí pohodlí, nejvýraznější změna proporcí je však v rozvoru, který právě rozšiřuje prostor pro posádku. Ten se v podstatě dělí do dvou dimenzí, přestože se jedná o společný vesmír, galaxie jsou v interiéru odlišné – jakoby se o pohodlí řidiče postaral jiný stvořitel, než o pohodlí na zadních sedadlech. Oba prostory jsou však bezpochyby božským dílem, ale s pochopitelnou odlišností v účelnosti.
Mohutný středový panel dodává na významu celkové majestátnosti vozu, detailní rozvržení přístrojů palubní desky je výsledkem pečlivých ergonomických studií, použité materiály jsou pro změnu lichotkou šeptanou při úplňku. Invenční přístup i pro materiál přináší na palubní desku materiálovou novinku, ta imituje kožené potahy, potahy z pravé kůže jsou však samozřejmě v nabídce také. Výplně interiéru jsou vyvedeny z hliníku, na ovládací prvky v interiéru je naopak použita speciální keramika. Komfort řidiče je zdánlivě nepřekonatelným interiérovým fenoménem, avšak pouze v galaxii přední části vnitřního vesmíru. Pohodlí a luxus zadních sedadel je samostatnou kapitolou do již tak téměř nekonečného průvodce galaxiemi. Už tak ohromující prostor pro sezení může být exponován prodlouženou verzí vozu. Namátkou stojí za pozornost zejména volitelná výbava jako například 4zónová klimatizace, ve stropě umístěná zrcátka, ventilace sedadel, masážní sedadla, DVD přehrávač s dvojicí displejů umístěných na zadních stranách předních sedadel a mnoho dalšího včetně možnosti dálkového ovládání…
Další úder připravilo BMW v oblasti technologií, technologie EfficientDynamics se stala touto modelovou řadou pro BMW standardem, způsobem myšlení, filozofií značky. Díky střeše, dveřím, kapotě i bočním panelům vyrobeným z hliníku byla snížena váha vozu, současně péče o motor výrazně pokročila v oblasti výkonu i snižování spotřeby a emisí. Žádný z konvenčně poháněných vozů stejné třídy nedosahuje nižší spotřeby, žádný nemá nižší emise. BMW 7 je díky technologii EfficientDynamics lídrem své třídy ve zmiňovaných oblastech, a to je teprve začátek! Inženýři připravili další fascinující technologické novinky, které se vymykají tradicím automobilového průmyslu.
Vůz je vybaven po celém obvodě kamerami pro dokonalé parkování nebo projíždění úzkými místy, při jízdě v noci systém vozu dokáže rozeznávat nebezpečně se pohybující chodce a zavčas upozornit řidiče, vůz snadno zajistí bezpečnou jízdu v pruhu, v případě vybočení upozorňuje okamžitě řidiče jemnými vibracemi volantu, současně se systém vozu neustále stará o řidičovy slepé úhly výhledu z vozu, které monitoruje až do vzdálenosti 60 metrů, anebo také je vůz schopen analyzovat a zobrazovat aktuální rychlostní omezení podle silničního značení a mnoho dalších výrazných inovací! Včetně permanentního připojení k internetu, natáčení zadních kol, natáčecích bi-xenonových světlometů s funkcí denního svícení, atd. atd. Nové BMW řady 7 je prošpikované tou nejlepší elektronikou a nejlepšími systémy, nabízí skvělé jízdní vlastnosti a maximální luxus a pohodlí. Není divu, že na silnici je autoritou. Autoritou po straně designu, technologie i luxusu. Těšte se na nové modely v závěru letošního roku!
K dispozici budou s benzínovými motory 4,4 l (407 koní) a 3,0 l (325 koní) nebo dieselovým motorem 3,0 l o výkonu 240 koní. S nejsilnějším motorem se tak můžete těšit na zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,2 sekundy a maximální rychlost 250 km/h.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here