Lenovo LePhone: Experimentů se nebojíme!

0
1711

Tato tmavá hračička nabídne svým pánům hned několik zajímavých maličkostí, za něž si ji každý uživatel s velkou pravděpodobností ihned zamiluje. Rozhraní mezi přístrojem a uživatelem je zde zajištěno pomocí operačního systému Android 2.0 od společnosti Google, tudíž existuje reálná šance čistý operační systém rozšířit za pomoci mnoha aplikací, ať už volně dostupných či komerčních. Za svižný běh operačního systému zodpovídá výkonný procesor s frekvencí 1 GHz, umožňující mobilnímu telefonu vykonávat složité operace, a to v poměrně krátkém časovém úseku. 

Pokud však budeme na celém přístroji hledat nějakou dominantní komponentu, určitě to bude 3,7palcový dotykový displej, který tvoří většinu z celé velikosti tohoto chytrého mobilního telefonu. Pro komunikaci s telefonem je zde tedy tento displej s dokonale rychlou odezvou, jehož ovládání vám bude maximálně usnadněno díky speciálně vyvinutému ergonomickému grafickému rozhraní od samotné společnosti Lenovo. Z aplikačního hlediska lze od přístroje očekávat vlastnosti, které nabízí již výše zmíněný operační systém Android 2.0. Dozajista si tedy budoucí majitelé užijí veškeré funkce umožňující komunikaci a synchronizaci se sociálními sítěmi (například Facebook, Twitter), funkce pro snadné čtení a zasílání emailů a samozřejmě nesmíme zapomenout na komponenty pro organizaci času, kontaktů a úkolů. 

A co si společnost Lenovo slibuje od tohoto telefonu? Nežijeme ve světě pohádek, a tak je to víc než jasné. V dnešní nejisté době by se zaměření výrobce na jeden okruh elektroniky rovnalo omezenosti, která by mohla v konečném důsledku být likvidační. I proto čínský výrobce vyvinul tento přístroj, aby se mohl jako hrdý konkurent postavit vedle světově proslulých značek, jako jsou HTC, Nokia, Samsung či autor operačního systému Android (Google), který na trh uvedl svůj nový produkt s názvem Nexus One. Na konec snad můžeme jenom dodat, že Lenovo hodlá svůj LePhone vypustit na trh ještě v tomto roce s prozatím neznámou cenou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here