Mansory Rolls-Royce Ghost: Luxus nebo karikatura?

0
1339

 


Německá tuningová společnost Mansory má na svém kontě nejeden kousek z řad luxusních automobilek. Do Mansory designu se převlékly značky Aston Martin, Bentley, Bugatti Veyron, Ferrari, Mercedes, Porsche a samozřejmě také Rolls-Royce. Její filozofií a současně také standardem je spojení nejvyšší technické úrovně s ušlechtilými materiály. Tuto podmínku splňuje také novinka Mansory Rolls-Royce Ghost.
Na první pohled vás musí zaujmout. Ať už ve vás vzbudí kladné nebo záporné emoce, jestliže se s tímto odvážlivcem setkáte, nespustíte z něj oči. Nejvýraznější změnu prodělal tradiční vzhled Ghosta. Kapota se z šedé proměnila v hlubokomořskou tmavě modrou barvu a hojně ji zdobí pozlacené části (maska chladiče, rámy oken, kola, zvýraznění linií auta).
Mansory si neodpustil přidat sportovní prvky, i když se nejedná primárně o sporťák. Sportovně laděný vzhled dokreslují nárazníky, zadní nárazník a difuzór v jednom, dvojice dvojitých výfuků a nenápadný zadní spoiler. Interiér za exteriérem rozhodně nepokulhává. Je to pravý luxus v barvách modré a bílé, budete si zde připadat jako v pokojíčku. Vše je čalouněné tou nejjemnější kůží se čtvercovým prošíváním, která je doplněná semišem. Nic menšího než pravý luxus najdete i na volantu, který je z karbonu v kombinaci s bambusovým dřevem.
Sportovní vzhled ale není jediné, co nový Rolls může nabídnout. Pod kapotou se skrývá 530 kW (720 hp) při 5 850 otáček/minutu místo sériových 420 kW (570 hp). Točivý moment se také zvýšil z 780 Nm na fenomenálních 1 020 Nm. S tímto nádobíčkem pod kapotou se z 0 na 100 km/hod dostanete již za 4,4 sekundy, což je o půl sekundy rychlejší než sériová verze. K radosti milovníků rychlé jízdy omezení rychlosti nekončí na 250 km/hod, ale dosáhnete s ním až k neuvěřitelným 310 km/hod. Mansory Ghost už tedy lze považovat za rovnoceného soupeře nejednomu sporťáku.
Tento modrý drak se také chlubí svými koly, na kterých rozhodně nebylo šetřeno. Mansory je vyvinula speciálně pro Rolls-Royce Ghost, jsou ve speciálním designu, aby ladila s celým exteriérem. Jednolité ráfky s neuvěřitelnými 22 palci a zlatým povrchem dokonale kopírující vzhled celého auta. Na přední nápravě jsou 9 palců široká kola s pneumatikami Dunlop SP SportMaxx v rozměru 265/35. Zadní náprava se může pochlubit 10,5 palců širokými koly s pneumatikami v rozměru 295/30
Konzervativním Evropanům se tento kousek může zdá poněkud výstřední, exotický nebo také naprosto bez vkusu a bez jakéhokoliv respektu k tradici Rolls-Royce. Na druhé straně si ale dost dobře lze představit, jak se tento odvážný model bude prodávat v arabském světě a na východě vůbec. Není tedy Mansory Rolls-Royce Ghost splněním tajných přání šejků a tedy správným krokem k rozšíření trhu?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here