Hračky 21. století nemusí být jen roboti z Japonska

0
1729
Již z úvodu textu bylo zřejmé, že se nejedná jen tak o někajé plyšáky, kterými jsou supermarkety a hračkářství nacpány vrchovatě. Tito plyšoví mazlíci prezentují zbrusu nový druh potěšení, kombinaci zábavy s možností se něco přiučit. V neposlední řadě se také jedná o velmi originální dárky pro všechny.
Nevinné očička plyšových potvůrek rozmanitých tvarů, pestré barvy, roztomilí drobečkové.  Tak na první pohled mohou působit neznámé kreatury na internetových stránkách, kde lze všechny zakoupit. Jenže realita může být jiná, zatímco plyšové breberky, bacily a viry mohou pobavit a rozesmát, opravdových mikrobů tohoto druhu bychom se měli vyvarovat. A právě zde je ukryt hlavní důvtip celého projektu, odkrývá neznámá témata, zábavně prezentuje věci, které nám v životě nemusí být příjemné a lze se z nich velmi dobře poučit. Za necelých 250 Kč můžete mít doma jakoukoliv “nemoc,” těch je na výběr plných 47…

A výběr je vskutku pestrý, obyčejným nachlazením počínaje přes bolesti břicha až virem HIV konče. Některé nemoci jsou běžné, některé ojedinělé a jiných je třeba se velmi vyvarovat. A co jiného je lepší než prevence a řádná osvěta možných onemocnění. Nejen děti důkladné znalosti svých plyšových miláčku brzy ocení, ocenit je mohou i dospělí, příbuzní nebo přátelé. V tomto směru se může učit každý a vždy je to přínosem nejen pro osobu samotnou, ale i pro okolí. Kdo by znal zákeřný vir salmonely nebo rozeznal chřipku od angíny, objevíte nejen jejich skutečnou podobu, ale se zájmem i všechny vlastnosti plyšových potvůrek.
 Tak tedy, pokud právě vy patříte k vyznavačům něčeho neokoukaného a nového, jistě si přijdete na své. Lidé z mého okolí si nemohou plyšového bacílka vynachválit, nejenže se o nemoci hodně dozvěděli, ale prý pro ně působí i jako talisman, který odpuzuje opravdové nemoci. To asi nelze potvrdit ani vyvrátit, natož zaručit, ale rozhodně lze tuto zábavu velmi doporučit. Nejenže pobavíte, ale i poučíte, dáváte tedy vlastně dvakrát.
Stačí jen zabloudit na stránky se seznamem těchto příšerek a výběr je již jen a jen na vás. Zmíněné bacílky naleznete na www.giantmicrobes.cz. Určitě si je zamilujete stejně jako já. Tak spěchejte ať náhodou nezaútočí na někoho jiného, byla by to škoda ne?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here