Fascinace: “Adoptuj panenku a zachráníš dítě”

0
1763

Tvůrci z Max Mara, čeští návrháři a taková jména jako Lucie Bílá, Jiřina Jirásková, Liběna Rochová, Robert Vano či Jitka Čvančarová letos vytvořili rovnou nádherných 22 panenek, které šly v říjnu do dobročinné aukce. Za léta vyrábění panenek na pomoc potřebným Max Mara vybrala přes 3,3 miliony korun a hrdě hlásí, že tak pomohla 5628 dětem. Slušné číslo, že?

Nemusíme se ovšem zúčastnit aukce nebo být známou osobností, abychom tento projekt pro celosvětovou očkovací kampaň UNICEF mohli podpořit. Existují totiž ještě stejně chic panenky vyráběné samotnými dětmi a rodiči, které jdou rovnou do prodeje. A že je to skutečně jako živé děťátko ukazuje už fakt, že každá takto vyrobená panenka dostane svůj rodný list, jméno, datum narození se zemí původu a zároveň se připojí adresa člověka, jež ji pro Max Maru vyrobil. A my pak jen přijdeme do obchodu a za 600 Kč tuhle malou panenku “adoptujeme”. Šest set korun, to není moc, že? A přesto touhle částkou zaplatíme očkování jednomu dítku proti šesti smrtelným nemocem.

Ale abychom vám představili i něco z módních novinek. Zástupkyně 22 panenek určených na benefiční aukci se jmenuje Ludovica a jméno získala po dceři zakladatele Max Mary. A ikdyž jde o spící panenku, kterou jen tak nikdo neprobudí, oblečená je opravdu stylově. Tvůrci ji oblékli do pláště Max Mara v barvě velbloudí srsti, neboť ten se stal v padesátých letech naprosto legendárním a přeměnil tak poválečný šatník na vysokou módu.

Max Mara přišla s nápadem adoptivních panenek už v roce 2002, aby ukázala, že i na první pohled povrchní móda dokáže vydělat peníze těm, co je skutečně potřebují. A nemusíme být ani fanoušky kabátu z velbloudí srsti či nejnovější kolekce Max Mary, abychom tuhle krásnou pomoc museli přehlížet. Fascinace tedy za to, že i stylová povrchnost může hodně životů zachránit.

Aukce se konala 18.října 2011, předtím byla Ludovica vidění celý měsíc v obchodu Max Mara v Havířské ulici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here