Fascinace týdne: Luxusní podpis Montblanc pro UNICEF a oběd s Buffetem

0
1808
Kolekce Meisterstück letos slaví již 85 let tradice, o to větším kultem se ve spojení s nadací UNICEF stává. Plnicí pero má hrot ze 14karátového zlata, pozlacený prstenec s olivovými lístky, jež jsou součástí loga UNICEF, a modrý safír, který odkazuje na charakteristickou barvu organizace. Celou kolekci pak doplňuje roller, kuličkové pero a mechanická tužka ve verzích „Le Grand“ a „Classique“. Součástí kolekce jsou také stylové manžetové knoflíčky a řada kožených doplňků. Psací potřeby Meisterstück „Signature for good“ jsou k dostání v butique Montblanc a u vybraných distribučních partnerů. Plnicí pero za 11 250 Kč (verze Classique) a 14 820 Kč (verze Le Grand).
Prostředky získané z prodeje této speciální kolekce psacích potřeb a doplňků použije značka Montblanc k podpoře organizace UNICEF, se kterou úzce spolupracuje od roku 2004, a jejích celosvětových vzdělávacích programů. Její uvedení je součástí roční charitativní iniciativy, jejímž cílem je získat minimálně 1,5 milionu dolarů.
Dobročinný oběd s Warrenem Buffettem vydražen za 1,68 milionu dolarů
Miliardář Warren Buffett se stal na stránkách Dreamlife.cz známou ikonou, nejen pro své bohatství a schopnosti, ale také pro své charitativní akce a spolupráci s Billem a Melindou Gatesovými na filantropických projektech. Letošní tradiční oběd s miliardářem byl vydražen za 1,68 milionu dolarů, což je za posledních několik let poprvé pokles výtěžku. Na druhou stranu je cena stále vyšší než obědy z roku 2006 a 2007 dohromady. Podrobnější informace o dobročinném obědě a jeho historii si můžete přečíst v naší loňské fascinaci týdne.
Výherce pětidenní aukce na serveru eBay.com letos zatím zůstává v anonymitě, nicméně jeho peníze nyní poputují do dobročinné nadace, která poskytuje sociální služby bezdomovcům a chudým lidem ze San Franciska. Vyvolávací cena s osmasedmdesátiletým americkým finančníkem v jeho oblíbené restauraci Smith & Wollensky v New Yorku byla 25 tisíc dolarů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here