Fascinace Tonyho Starka: Luxus značkového Iron Mana

0
2392

Iron Man se poprvé objevil na stránkách barevného světa komixu v roce 1963. V té době byl jeho úhlavním nepřítelem komunistický režim. Postupem času se ale měnily vlády i války, trendy i technologie, a tak není divu, že se dnešní titanový bijec utkává s afghánskými teroristy z fanatického spolku deseti prstenů a ve svém soukromí požívá luxus přímo nadčasový. Uvnitř téměř nezničitelného obleku se totiž skrývá multimiliardář Tony Stark. V šesti letech poskládal první základovou desku, v jedenácti první motor a v sedmnácti promuje na MIT s červeným diplomem. Chlapec génius je synem slavného zbrojního inženýra Howarda Starka, v jehož stopách přivádí rodinné impérium Stark Industries na vrchol burzovních indexů.

Jak už to u filmových superhrdinů bývá, a to platí i v našich životech, jsou dva základní způsoby nabytí moudrosti, mentor anebo bolest. Tony Stark je velký samotář, a tak nezbývá než varianta bolest. Jeho život je obrázkem nejokázalejšího luxusu, jaký si lze představit, a nezřízeného životního stylu. Představu si můžete udělat již podle otázky, která na Tonyho v afghánské poušti padla: „Je to pravda pane Starku, že jste spal se všemi 12 dívkami z obálek Maximu 2007?“ a odpověď: „Je i není. S březnovým číslem to nevyšlo, ale na prosincovém byla dvojčata.“

Vozový park má Tony v podzemí honosné a moderní rezidence stojící na útesu nad oceánem, kterou si štáb v Los Angeles pronajmul od jednoho nejmenovaného arabského ropného magnáta. Oranžový supersport Saleen S7 Twin Turbo Competition package má výkon 1000 koní a maximálku 399km/h, cena v přepočtu 15,4 milionů korun. Modrá legenda Shelby Cobra s bílými pruhy, podobné bylo vydraženo v lednu 2007 za v přepočtu 120 milionů korun. 12 měsíců je čekací doba na elektrickou revoluci Tesla Roadster. Zrychlení z 0 na 100 za 3,9 vteřiny a náklady pouhých 20 korun na sto kilometrů, elektrosport přijde na v přepočtu 2,5 milionu korun. Ford Flathead Roadster ročník 1932 pro natáčení propůjčil sám režisér Iron Mana, Jon Favreau. Lahůdkou je silniční závod černého Rolls Royce Phantom a stříbrného Audi R8, které si v Iron Manovi zahrálo prim. Několikrát se na plátně mihne Audi S5 či Q7. Mimochodem to je jen dobře – lépe přiklepnout sponzorství Audi než GM, jako tomu bylo u předchozího robotického spektáklu Transformers řežiséra Michaela Baye.

Tony Stark, ačkoli v průběhu filmu za dramatických okolnoustí zmoudří, je ve výběru doplňků zralý již od dob cover dívek Maximu. Pokud jde o výběr brýlí, svěřil svou image do rukou značek Robert Marc a Ray Ban, která má mimochodem s luxusní sluneční optikou zkušenosti více než 70 let. Samostatnou kapitolou jsou hodinky pro pravé muže. Vzhledem k tomu, že představitel Iron Mana (Tonyho Starka), Rober Downey Jr. je sám vášnivým sběratelem horlogerie, nosí na svém zápěstí takové kousky jako Bvlgari Diagono Sport či Hublot Big Bang. Ceny jsou v přepočtu 198 000 Kč za Bvlgari a 312 000 Kč za Hubloty.

Pokud vynecháme luxus v podobě LG mobilních telefonů, které mají i afghánští teroristé, můžeme shrnout, že Tony Stark porazil v úrovni svého životního stylu Laru Croft (Angelina Jolie) i Jamese Bonda (Daniel Craig). A pokud jste se chtěli dozvědět, jak film dopadne, tak jděte raději do kina. Jsme přece magazín luxusu. Ale třešničkou na článku vám může být fakt, že díky skvělému obsazení a dobrým hereckým výkonům si Iron Man ve světě vydělal již téměř půl miliardy dolarů za první tři týdny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here