Soukromý kinosál: Zapomeňte na obyčejné domácí kino!

0
1817

Starý mládenec z amerického státu Kentucky si právě nechával stavět velkolepé třípatrové sídlo na břehu řeky a dlouho si lámal hlavu, jak využít jeden z pokojů, pro který zatím neměl upotřebení. Jako blesk z čistého nebe ho potom napadlo, že by bylo skvělé pozvat své kamarády vždy, když bude hrát jejich oblíbený baseballový tým.

Ale ve svém ambiciózním plánu se zdaleka nespokojil s pouhou velkoplošnou obrazovkou a obyčejným gaučem. Pro sportovní večery s kamarády a sledování svých oblíbených filmových lahůdek si vysnil soukromý kinosál s vybavením přesně podle jeho představ.

Netrvalo dlouho a jeho sen se přiblížil na dosah ruky, když si v časopisu přečetl článek o společnosti First Impressions Themed Theatres Inc., a následně si domluvil první schůzku s jejími projektanty. Na ploše 60 metrů čtverečních tak během jednoho roku vyrostl unikátní kinosál ve stylu art-deco. O takto pojatém sále bezpochyby sní i všichni ostatní fanoušci stříbrného plátna, sportovní nadšenci, ale i milionáři, kteří se chtějí blýsknout před svými přáteli…

Do detailu vypracovaný návrh místnosti, beroucí v úvahu jak tu nejlepší vzdálenost projektoru od plátna, tak i důmyslné rozmístění reproduktorů a praktický barový stolek na odkládání drinků, zahrnoval i původní odhad 300 000 dolarů (5,4 milionů korun). „Věděl jsem, že pokud chci něco opravdu stylového, nebude to zadarmo,“ nechal se slyšek klient.

Důvodem obrovské částky bylo vybavení vyrobené na míru přesně podle přání a vkusu zákazníka: vlněný koberec na zakázku, aby přesně odpovídal barvám, jež byly použity na sedadla a vymalování stěn. Personalizovaný bar a stylové držáky na nápoje na boku každé sedačky. Pohodlné polštáře pro ničím nerušené zážitky při sledování… Na základě náročných požadavků klientů však cena za vlastní kinosál může být ještě daleko vyšší.

Společnost First Impressions Theme Theaters je na trhu už od roku 1975 a jako jediná firma s licencí na projektování a budování interiérů, zaměřených primárně na soukromé promítání, si užívá boom, který v posledních letech vyvstal mezi americkými boháči. „Architektura fantazie“, jak své poslání nazývá samotná společnost, už má na svém kontě návrhy mnoha sálů, a mezi klienty, kteří si už dnes prohlíží ty nejlepší filmy z pohodlí vlastních kinosedadel, patří zejména celebrity a lidé zvyklí na život na pomyslné „dlouhé noze“. Jsou mezi nimi i Donald Trump, Celine Dion, Cher a spousta dalších osobností už o vlastním kině přemýšlí.

Až si proto příště nebudete vědět rady, jak nejlépe využít ten velký prázdný pokoj, jenž leží ladem ve vašem domě, vzpomeňte si na First Impressions a nechte se inspirovat. Vy i vaši přátelé toto zpestření jistě oceníte!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here