Mikrotkanina Pristine® pro zdravý spánek bez roztočů

0
1341
Americká společnost Precision Fabrics Group, Inc. ve spolupráci s americkými univerzitami vyvinula speciální patentovanou tkaninu Pristine®, ze které jsou šity povlaky pro matrace, přikrývky a polštáře. Bariérové antialergenní povlaky Pristine® jsou tak schopny právě díky preciznímu tkaní s pravidelnou mikroskopickou vzdáleností mezi vlákny zachycovat 97% částic odpovídajících nejmenším roztočovým alergenům, což prokázal i atest českého Státního zdravotnického ústavu a výzkumy amerických lékařských univerzit. Současně však tkanina vzhledem ke své optimální propustnosti vodních par stále zajišťuje správnou hygienu lůžka, nevyžaduje žádnou speciální údržbu a přes povlaky lze používat oblíbené povlečení.
Alergie na roztoče se může rozvíjet postupně, v každém lůžku se nachází miliony roztočů, jejich výměšky obsahující alergeny přichází do styku s imunitním systémem, na jeden gram domácího prachu připadá kolem 250 tisíc takových výměšků. Nepřiměřená reakce organismu se nemusí projevit okamžitě…
Roztoči patří do řady členovců, jejich velikost se pohybuje kolem tří desetin milimetru a výborně jim svědčí prostředí interiérů s lidskou přítomností – hlavním zdrojem potravy jim totiž jsou šupinky lidské kůže, vyhovuje jim teplota 22-25 stupňů, vyšší vlhkost jejich množství ještě zvyšuje, svou stravu doplňují dalším organickým odpadem a plísněmi, takto přežívají po období 2-4 měsíců. Přítomnost domácích mazlíčků výskyt roztočů dále podporuje.
Právě největší množství se jich logicky skrývá v lůžku, které dosahuje výskytu až 90% všech roztočových alergenů v bytě a současně poskytuje nejlepší příležitost k působení alergenů na lidský organismus a imunitní systém. Péče o lůžko je tak klíčová pro většinu osob, zejména začínající alergik si často nepřipouští souvislost příznaků s alergií, podcenění včasné diagnózy a patřičných opatření může vést k závažnějším potížím. Třeba i chronické alergické záněty či astma. Zvyšuje se také možnost rostoucí citlivosti na další alergeny.
Článek přináší projekt Snadný život pro alergiky, astmatiky a ekzematiky. Nabízená řešení nejen eliminují případné potíže, ale mohou působit i jako prevence.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here