Dovolená v tropech: Vsaďte na Německo!

1
1638

Tropical Islands je německý velkolepý aquapark. Jeho rozloha je 66 000 m2, což se rovná velikosti asi osmi fotbalových hřišť. Jeho kapacita potom přesahuje 6600 lidí. A co je nejdůležitější? Tento úžasný rekreační komplex se nikdy nezavírá.

Nechte se okouzlit a navštivte tento kouzelný areál skloňovaný v mnoha superlativech. Co vás jistě příjemně překvapí je jeho poloha. Tropical Island se rozkládá na ploše, která měla sloužit pro výrobu vzducholodí, asi 60 km vzdálené od Berlína jihovýchodním směrem. Z hlavního města Prahy zde budete za necelé 4 hodiny jízdy automobilem.

Z nepřeberného množství atrakcí a dalších možností trávení volného času si zde vybere i ten nejnáročnější návštěvník. Teplota vzduchu se zde pohybuje kolem 26°C, tropické moře vám nabídne 28°C a romantická Laguna Bali s rozlohou 1200 m2 má dokonce 32°C. Naleznete zde největší vnitřní deštný prales na světě, největší tropické sauny v Evropě, jižní Pacifik s 200 metrů dlouhou písečnou pláží a další vymoženosti.

Při návštěvě Tropical Islands vám nesmí uniknout Deštný prales. Procházka pralesem je dlouhá asi jeden kilometr a obdivovat zde můžete tropické rostliny, stromy i keře. Výjimkou nebude ani setkání s různými zvířaty. Na své si přijdou i děti. Je tu pro ně vybodovaný zvláštní areál Tropino klub. Tento komplex prolézaček a skluzavek vaše děti ohromí.

Pokud máte rádi rozmazlování, tím pravým relaxem pro vás jistě budou wellnes služby tropického ráje. Jednou z nich je saunový komplex. Najdete tu celkem šest sekcí s různými druhy saun. Dalšími službami jsou různé druhy masáží a koupelí, které budete moci nevyzkoušet. Jako večerní zpestření je připraveno taneční představení s kouzelníky, které můžete sledovat přímo z lehátek na pláží.

Pokud vás omrzí válet se na pláži nebo cachtat se ve vodě, jsou tu připraveny další aktivity, které vás donutí zůstat v tropickém ráji ještě o chvíli déle. Úžasnou neobvyklou atrakcí je let balónem. Ten vás vyveze do výšky 60 metrů, ze které se můžete kochat pohledem na celý areál. Dále je tu možnost zahrát si minigolf na 18 jamkách. 

Vodní hrátky a atrakce, to ale není vše, co vám tento komplex může nabídnout. Dalším skvělým lákadlem je možnost přenocování. Je zde možnost přespat přímo na pláži na lehátku, ve stanu nebo si zarezervovat pobyt v pohodlných chatkách. K dispozici je zde samozřejmě nepřeberné množství stravovacích možností.

V dnešním světě plném vymožeností již nezáleží na počasí. Využije toho a zavítejte do tropického světa plného relaxu, dobrodružství nebo romantiky. Bude jen na vás, jak svou dovolenou pojmete.

1 komentář

  1. Strávili jsme den v Tropical Islandu u Berlína. Po všech možných přečtených recenzích jsme byli velice natěšení a o to více zklamaní. Byli jsme nyní v listopadu(možná to bylo tím), sluníčko venku nesvítilo, bylo dost pod mrakem..V areálu chybí k iluzi tropického moře a světa opravdu to slunce a hlavně teplo. Když se vyleze z vody, okamžitě se scháníte po něčem na sebe…Nejvíce jsme si tedy užili saunový svět a náš malý dětský svět(jsou mu 3 roky). Přesto, že jsme byli ve všední den, bylo dost narváno, naštěstí jsme přijeli brzy ráno, tak jsme zvládli obsadit lehátka. Na pláži bych opravdu ležet nechtěla, písek je studený, není vyhřátý jako u moře, lidi leží už v 10:00hod na 20cm od sebe a kolem nich se proplétají ti, co chtějí k bazénu. Celkově si nemyslím, že natažené plátno s oblohou za velkým bazénem je dokonalou iluzí…Zkušenost tedy dobrá, příště už jet nemusím..

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here