Crystal Serenity: Klenot zaoceánských lodí

0
1515

Lodní společnost Crystal Cruise Lines mající ve svém parku dva gigantické kolosy Crystal Symphony a Crystal Serenity, se od začátku svého vzniku v roce 1988 zaměřila na nejnáročnější požadavky zákazníků. Se svou dokonalostí ve všech aspektech už 12 let kraluje žebříčku „Nejlepších plavebních společností zaoceánských lodí světa“. Celý žebříček volí čtenáři časopisu Travel + Leisure a snad jen pro upřesnění, přesně 12 let je také doba, po kterou samotná soutěž existuje.

Co tak zvláštního pro plavbu přes půl zeměkoule světová jednička nabízí? V prvé řadě kvalitu od ubytování, přes jídlo až po zábavu. 108 dní na lodi je dlouhá doba a čtyřletá Crystal Serenity je na to dokonale připravena. Na davové šílenství zde můžete zapomenout. Společnost vymyslela způsob, jak vytvořit svým zákazníkům prostředí, ve kterém se nebudou cítit ztísněně. Ubytování je zde pouze pro 1080 hostů, o které se stará  655 zaměstnanců s norským kapitánem v čele. Většina kabin má skvostné balkóny a v nabídce je stovka luxusních apartmánů typu penthouse suite. Při bublinkové koupeli v prostorné koupelně se pak neubráníte pocitu, že máte královnu lodí jen pro sebe. 

A čím si můžete na moři rozmazlovat chuťové buňky? Kromě stravování ve formální jídelně pro hosty je zde Grill bar u bazénu, asijská kuchyně v restauraci Silk Road a italská restaurace Prego s těmi nejvybranějšími specialitami. Večeře ve zmiňovaných restauracích z vás učiní pravé gurmány! Stačí nahlédnutí do jejich jídelních lístků. Nechybí ani originální Sushi bar, který je pro svou kvalitu u zákazníků velmi oblíben. Japonští majitelé lodní společnosti kladli na výběr šéfkuchaře a jeho dokonale vytvořených kousků sushi veliký důraz.

Crystal Serenity má ještě něco navíc, co ji činí výjimečnou. Obohatí vám život a leckterým jej dokáže i změnit! Neumíte hrát golf, chtěli byste se naučit hrát na piano nebo v sobě objevit umělecké vlohy? Vyzkoušejte velkou paletu vzdělávacích kurzů. Specializovaní lektoři vás naučí nejen sportu a umění, ale i cizím jazykům, vaření specialit, designu nebo správným krokům v byznysu. Cesta kolem světa vám tak může dokonce přinést zdokonalení v manažerských schopnostech! Většina času by však měla patřit zábavě a relaxu. Tradičně se na lodi nachází salón krásy, fitness centrum, obchody, casina, bary a salónky. Návdavkem je na téměř 250 metrů dlouhém kolosu například tenisový kurt nebo filmový sál. Také knihovna má v nabídce nejen přes 2000 titulů světoznámých knih, ale i více než 1000 filmů k zapůjčení na pokoj.

Ale teď k tomu nejhlavnějšímu – destinace plavby kolem světa! Čeká vás 45 přístavů ve 22 zemích světa a v některých místech zůstává loď i přes noc. Těšte se ostrov Oahu, Bora Bora, Fiji, Nový Zéland, Tasmánii, Melbourne, Sydney, Hong Kong, Vietnam, Indii, Egypt, Řecko, Itálii, Valencii, Gibraltar a spoustu dalších zajímavých míst! V každém přístavu jsou k mání organizované poznávací i dobrodružné výlety. Nebo si můžete zahrát na objevitele sami. O všech místech budete mít na lodi dostatečné informace, jen nezapomeňte sledovat čas a odjezd lodi. Crystal Serenity nabízí kompletní plavbu kolem světa jednou ročně. Další začíná v lednu příštího roku a končí na začátku května. Cena plavby se pohybuje od 49 800 dolarů (cca 996 000 Kč).

Svůj sen si s Crystal Serenity splníte v luxusním stylu a přivezete si s sebou výjimečné vzpomínky nejen na navštívená místa, ale i na loď samotnou. Touha vrátit se na ni a poznávat další kouzelná místa bude poté stejně silná, jako prvotní dojmy a nadšení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here