Hotel Atlantis: Bahamský svět fantazie

0
1399

Pokud si vyberete jako jeden z vašich cestovatelských cílů Bahamské ostrovy, určitě už z letadla nepřehlédnete zvláštní gigantickou stavbu růžové barvy a věřte tomu, že vás nenechá chladnými. Budete toužit se tam zastavit a vše si prohlédnout zblízka.

Hotel Atlantis se rozkládá na ostrově Paradise Island, který je s hlavním městem Nassau spojen mostem. Dostanete se něj ale i menší lodí. Tento gigant s 2349 pokoji není pouze hotelem. Je to místo zábavy, sportovních atrakcí, relaxace, ale i historie a podmořského světa.
Už při vstupu do hotelu se vám zatají dech a místo plné třpytu a bronzových dveří vás navždy okouzlí. Atmosféru starodávného podmořského paláce podtrhují dekorace ve formě skutečných i mýtických výtvorů v podobě obrovských lastur, mořských koníků nebo létajících koňů na každém kroku. Ano, Atlantis vás přenese o několik tisíců let nazpět. A bude to cesta do zlatých časů.

Chcete-li Atlantis nejen vidět, ale i prožít, musíte v něm strávit alespoň jednu noc. Hotel nabízí ubytování podle náročnosti hostů. Royal Towers (neboli „Královské věže“) jsou určeny pro ty náročnější. Budete mít na výběr mnoho možností krásného výhledu z elegantních pokojů a v této části hotelu se ocitnete ve světě nástěnných fresek, soch a fontán.
Pokud dáváte přednost ubytování v moderním, relaxačním stylu, určitě vás zaujmou pokoje v Coral Towers (“Korálových věžích“), které se nacházejí přímo v centru tohoto hotelového komplexu.
Beach Tower (“Plážová věž“) je plná květin a zeleně a pokoje jsou v mírných cenách.
Pro velké rodinné dovolené hotel vytvořil Harbor Side (“Přístavní místo“) s prostornými vilami, vlastní kuchyňkou a oddělenými pokoji s terasou nebo balkónem. Součástí tohoto místa barevných domečků jsou bazény s vířivkami a kyvadlová doprava do centra Atlantisu.
A jestliže chcete prožít opravdový luxus? V tomto roce se otevírájí nová luxusní apartmá pro náročné z nejnáročnějších. Nová hotelová budova s příznačným názvem The Cove Atlantis (“Záliv Atlantisu“) je situována na nejkrásnějším místě ostrova. Stylistická a obrovská apartmá s výhledem na oceán jsou obklopena nádhernou pláží s palmami a členství v exkluzívním klubu vedle krásného ubytování nabízí jídlo pro největší gurmány a speciální koktejly, které nikde jinde nenajdete. Tady budete hýčkáni se vším všudy.

Inspirující a motivující obrazy a plakáty od Dreamlife…

A pak vás tady čeká již zmiňovaná zábava. Hotel se pyšní obrovským vodním parkem s 11 bazény, lagunami, vodopády a říčkou, kterou můžete sjíždět na gumových kruzích. A co byste řekli tomu, nechat si nad hlavami plout žraloky, zatímco si budete užívat obrovské skluzavky? Součástí tohoto parku je totiž obrovská replika mayské pyramidy s 5 skluzavkami a 2 průhlednými tunely, které vedou přímo pod lagunou s těmito respekt budícími tvory. Věřte tomu, že na tento adrenalin budete ještě dlouho vzpomínat!

K hotelu náleží také sedmiakrová laguna pro snorklování a další laguna „Predátorů“, kde můžete nadšeně pozorovat živý podmořský svět nesčetného množství flóry a fauny včetně rejnoků s želvami. Pokud jste si přijeli i zasportovat, čeká vás tady 10 tenisových kurtů a 18-ti jamkové golfové hřiště. Pro relaxaci kromě návštěvy lázní nebo slunění na pláži určitě nepohrdnete prohlídkou podzemního labyrintu, který ukazuje život bájného Atlantisu před 11 000 lety. V každém případě se nudit nebudete.

Po dobré večeři v jedné ze 17 restaurací neodoláte nočnímu životu – a Atlantis v noci opravdu žije. Je tady 18 barů, všude se line hudba, exotická vůně a atmosféra žhavé noci vás vtáhne do víru života. Můžete zkusit štěstí v přátelském casinu, které je největší v Karibiku, zatančit si v nočním klubu nebo se jen tak procházet. V hotelovém přístavu jsou zaparkovány ty nejkrásnější jachty světa a v horké letní noci pod palmami se v mnohých z vás ozve romantická duše. Opravdu musíte tohle kouzelné místo jednou opustit?

Možná si svůj sen o Atlantisu alespoň na několik chvil splníte. Možná, že dokonce bude odpovídat přesně vašim představám. Zaručeně na něj ale nikdy nezapomenete.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here